Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Biuro Prasowe
Konferencji Episkopatu Polski
zaprasza na spotkanie prasowe
ks. Leszka Gęsiaka SJ, rzecznika KEP
z akredytowanymi dziennikarzami,
które odbędzie się w czwartek,
12 maja o godz. 11:30 w Sekretariacie KEP
(Warszawa, Skwer Kard. Stefana Wyszyńskiego 6).

Głównym tematem spotkania z dziennikarzami będzie orędzie Ojca Świętego Franciszka na 108. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, który będziemy obchodzić w niedzielę 25 września pod hasłem „Budowanie przyszłości z migrantami i uchodźcami”. Orędzie zostanie opublikowane 12 maja i zaprezentowane bezpośrednio po publikacji. 

Jednym z tematów spotkania będzie również Ogólnopolska Pielgrzymka Kobiet na Jasną Górę zaplanowana 22 maja oraz kwestia duszpasterstwa kobiet. 

Gośćmi specjalnymi spotkania będą:

O. Jacek Gniadek SVD, konsultor Rady ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek KEP

O. Paweł Drobot CSsR, duszpasterz kobiet archidiecezji warszawskiej i krajowy duszpasterz „Dzielnych Niewiast”

Przedstawicielka Krajowej Rady Duszpasterstwa Kobiet.

Dziennikarzy, którzy posiadają stałą akredytację KEP, prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu do środy, do godz. 16:00. Pozostałych dziennikarzy prosimy o przesłanie zgłoszenia akredytacyjnego wraz ze skanem aktualnej legitymacji prasowej na adres biuroprasowe@episkopat.pl do środy, do godz.15:00.  

Gdyby chcieli Państwo podjąć dodatkowe tematy podczas spotkania z Rzecznikiem, prosimy o przesłanie ich do Biura Prasowego KEP do środy, do godz. 15.00.

 W razie pytań, jesteśmy do Państwa dyspozycji

– biuroprasowe@episkopat.pl | +48 604 904 487.

 Biuro Prasowe KEP

NO COMMENTS