Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Uroczystości święceń biskupich ks. Piotra Wawrzynka odbędą się w sobotę 15 kwietnia podczas Mszy św. o godz. 10:00 w katedrze legnickiej.  

Głównym konsekratorem będzie abp Józef Kupny z Wrocławia, a towarzyszyć będą: biskup legnicki Andrzej Siemieniewski oraz arcybiskup łódzki Grzegorz Ryś. Na uroczystość przyjadą biskupi z Polski, Czech i Niemiec. Bp nominat Piotr Wawrzynek jest czwartym biskupem pomocniczym w 31-letniej historii diecezji legnickiej.

Papieską decyzję o mianowaniu ks. Piotra Wawrzynka biskupem pomocniczym w diecezji legnickiej ogłosiła Nuncjatura Apostolska w Polsce 4 marca. Jak poinformował biskup legnicki Andrzej Siemieniewski w liście do diecezjan, święcenia biskupie biskupa nominata będą miały miejsce w Oktawie Wielkanocy, w sobotę, 15 kwietnia.

Bp Siemieniewski, w liście odczytywanym w diecezji legnickiej podczas niedzielnych Mszy św. zaprosił na uroczystości oraz zwrócił się z prośbą o modlitwę w intencji biskupa nominata. „Bardzo proszę Was wszystkich: biskupi, prezbiterzy, diakoni, osoby konsekrowane, klerycy i wierni świeccy, a szczególnie proszę osoby doświadczone krzyżem cierpienia i samotności, włączcie się całym sercem, każdy na swój sposób, w wołanie do Boga o potrzebne łaski dla nowego biskupa pomocniczego” – napisał, zapraszając na uroczystości.

Transmisję z uroczystości przeprowadzi Telewizja EWTN.

diecezja legnicka / BP KEP

Zob. też:
Zaproszenie Biskupa Legnickiego na święcenia biskupie ks. Piotra Wawrzynka
Ks. Piotr Wawrzynek – biskupem pomocniczym diecezji legnickiej (Komunikat Nuncjatury z 4 marca)

NO COMMENTS