16 stycznia: Kongres Rodzin Polonijnych online

0
650

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

„Idź odbuduj mój Kościół… domowy /Rebuild my church… home/!” – to temat kolejnego Kongresu Rodzin Polonijnych, który odbędzie się 16 stycznia 2021 roku, w formie online za pośrednictwem aplikacji Zoom. 

W programie znalazło się wiele ciekawych referatów ukazujących min. nauczanie Jana Pawła II na temat małżeństwa i rodziny oraz praktycznych wskazań ukazujących jakie działania podejmować w kierunku wzmocnienia małżeństw i rodzin na emigracji. Obradom będzie przewodniczył bp Wiesław Lechowicz, Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.

Kongres Rodzin Polonijnych skierowany jest do małżeństw i rodzin żyjących poza granicami naszej Ojczyzny oraz rozdzielonych przez emigracje, do ludzi młodych przygotowujących się do zawarcia związku małżeńskiego, a także do duszpasterzy podejmujących posługę na rzecz małżeństwa i rodziny. Tematy poruszane w czasie Kongresu uwzględniają specyfikę różnych krajów zamieszkania.

„Zachować rodzinę od niebezpieczeństw współczesnego świata to wielkie zadanie całego Kościoła, to wielkie zadanie duszpasterstwa polonijnego, to wielkie zadanie całej Polonii i każdego rodaka” (św. Jan Paweł II, Toronto, 14 X 1984).

VIDEO – ZAPROSZENIE NA KONGRES RODZIN POLONIJNYCH – Prof. dr hab. Maria Ryś, UKSW, Warszawa – prelegent w czasie Kongresu

PROGRAM KONGRESU RODZIN POLONIJNYCH 2021

UWAGA: Godziny podano w programie według czasu polskiego.

PLAKAT do pobrania

Poprzedni Kongres Rodzin Polonijnych w formie online odbył się  21 listopada 2020 roku. Przedmiotem obrad było duszpasterskie towarzyszenie małżeństwu i rodzinie w środowiskach polonijnych, ze świadomością, że małżeństwo znajduje się w centrum duszpasterskiej troski Kościoła na emigracji. W Kongresie wzięło udział ok. 400 osób z ponad 20 krajów

 Więcej informacji i zapisy : www.emigracja.episkopat.pl

emigracja.episkopat.pl

NO COMMENTS