(Polski) Ogólnopolska Pielgrzymka Chorych do Lourdes w 25. rocznicę ustanowienia Dnia Chorego

0
1171

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Z okazji obchodzonego w tym roku 25-lecia  ustanowienia przez Jana Pawła II Światowego Dnia Chorego. Krajowe Duszpasterstwo Służby Zdrowia organizuje pielgrzymkę chorych do Lourdes. Pielgrzymka rozpocznie się 19 września i potrwa do 22 września.

– 200 osób z całej Polski udaje się na pielgrzymkę do Lourdes. Jako Krajowe Duszpasterstwo Służby Zdrowia chcielibyśmy taką inicjatywę duszpasterską na stałe wprowadzić do naszego kalendarza – podkreśla ks. Arkadiusz Zawistowski, krajowy duszpasterz Służby Zdrowia.

– Chcieliśmy podziękować Panu Bogu za Jana Pawła II i za Światowy Dzień Chorego – wyjaśnia ks. Zawistowski. Jak zauważa, ostatnią podróż apostolską zagraniczną Jan Paweł II przeżył w 2004 roku właśnie do Lourdes.

W pielgrzymce biorą udział zarówno chorzy, wśród nich niepełnosprawni i chorzy onkologicznie,  jak i wolontariusze, pielęgniarki i lekarze. – Odpowiadamy na pragnienia ludzi, które były w ich sercach – mówi ks. Zawistowski. – To jest pielgrzymka, która ma wymiar terapeutyczny, uzdrawiający – dodaje. W programie zaplanowano codzienną Eucharystię, wędrówkę drogami św. Bernardety, a także czas na bycie ze sobą.

Podobne pielgrzymki chorych do Lourdes organizowane są również na poziomie diecezji. Ta jest pierwszą ogólnopolską, organizowaną przez Krajowe Duszpasterstwo Służby Zdrowia.

www.kdsz.pl/BPKEP

Zdjęcie ilustracyjne: www.kdsz.pl

NO COMMENTS