Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Uroczysta liturgia w intencji kanonizacji bł. ks. Jerzego Popiełuszki, poświęcenie i udostępnienie relikwii w postaci jego sutanny, wspomnienia przyjaciół i świadków życia świętego kapłana oraz rodzinna gra miejska – to tylko niektóre punkty zbliżających się obchodów 35. rocznicy męczeńskiej śmierci kapelana Solidarności.

Obchody rozpoczną się 18 października o godz. 19 Wieczorem Świadków – otwartym spotkaniem z pięcioma świadkami życia ks. Jerzego Popiełuszki, którzy byli związani z błogosławionym na różnych etapach życia, od dzieciństwa po ostatnie dni jego posługi. Celem spotkania jest chęć zrozumienia drogi księdza Jerzego do świętości.

Z kolei 19 października, w kościele św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu, odbędzie się uroczysta liturgia sprawowana w rocznicę śmierci ks. Jerzego Popiełuszki, w trakcie której nastąpi poświęcenie kaplicy z udostępnionymi relikwiami sutanny będącej świadectwem męczeńskiej śmierci błogosławionego.

W niedzielę 20 października, w godzinach 10:00 – 16:00 odbędzie się rodzinna gra miejska „Zło dobrem zwyciężaj”. W czterech punktach Warszawy znajdą się stanowiska, w których będzie można poznać mało znane fakty z życia bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

BP KEP

 

NO COMMENTS