(Polski) 25-lecie działalności Federacji Caecilianum

07-11-2019
0
388

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

W tym roku przypada 25. rocznica działalności Federacji Caecilianum, która zrzesza chóry wykonujące muzykę kościelną z całej Polski. Z tej okazji 17 listopada 2019 roku o godz. 9.00 w Bazylice Św. Krzyża w Warszawie będzie koncelebrowana dziękczynna Msza św. radiowa. Przewodniczył jej będzie bp Michał Janocha, przewodniczący Rady KEP ds. Kultury i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego. W koncelebrze weźmie udział ks. prof. Andrzej Filaber,  Honorowy Prezes Federacji.

Podczas Mszy Świętej połączone chóry Federacji wykonają następujący program:

W tem świętem miejscu – Jan Maklakiewicz
Kyrie –  Msza Świętokrzyska Jan Maklakiewicz
Chwała – Antoni Chlondowski
Alleluja – Piotr Harasimiuk
Ojcze z niebios – Stanisław Moniuszko
Święty – Piasecki
Baranku Boży – Piasecki
U drzwi Twoich
Ave verum – V.A. Mozart
Pax – Jan Maklakiewicz

Po Mszy przewidziana jest krótka część oficjalna z wystąpieniami Prezesa Zarządu Głównego FC Agaty Kajak i ks. prof. Andrzeja Filabera, zakończona odśpiewaniem przez wszystkie chóry i obecnych w kościele chórzystów pieśni  Laudate Dominum Gounoda.

Dla chórzystów uczestniczących w Mszy przewidziane są drobne pamiątki – z tego powodu prosimy o przesyłanie do dnia 30 października 2019 r. zgłoszeń z podaniem nazwy chóru i nazwiska dyrygenta, liczby uczestniczących w mszy osób oraz nazwiska księdza opiekuna, który chciałby wziąć udział w koncelebrze.

Informacje te prosimy  przesyłać e-mailem afilaber@mkw.pl lub korespondencyjnie na adres: Warszawski Oddział Federacji Caecilianum:  ul. Dewajtis 3;  01-815 Warszawa

W program obchodów 25-lecia Caecilianum wpisuje się również XXXII PRZEGLĄD CHÓRÓW KOŚCIELNYCH, do udziału w którym serdecznie zapraszamy również chóry niezrzeszone w Federacji (informacje)

>>www.caecilianum.eu

NO COMMENTS