Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

80. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej, przeniesienie doczesnych szczątków bp. Spletta do Gdańska oraz prewencja nadużyć wobec małoletnich to główne tematy 25. spotkania grupy kontaktowej Episkopatów Polski i Niemiec, które odbywa się w dniach 6-8 maja w Bambergu.

Obchody 80. rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej wraz z centralnymi uroczystościami polsko-niemieckimi w Wieluniu, przeniesienie doczesnych szczątków bp. Spletta do Gdańska, prewencja nadużyć wobec małoletnich podejmowana w Kościele w Polsce, kwestia religii w szkole oraz 30. rocznica Mszy św. pojednania w Krzyżowej to tematy tegorocznego spotkania grupy kontaktowej Episkopatów Polski i Niemiec.

Gospodarzem tegorocznego spotkania jest abp Ludwig Schick, metropolita Bambergu, który jest członkiem tego gremium z ramienia Konferencji Episkopatu Niemiec.

W ubiegłym roku spotkanie grupy kontaktowej miało miejsce w diecezji zielonogórsko- gorzowskiej, a jego gospodarzem był bp Tadeusz Lityński. Grupa kontaktowa Episkopatów Polski i Niemiec pracuje regularnie od 1995 roku. Jej zadaniem jest wymiana doświadczeń Kościoła w obydwu krajach, wspólne inicjatywy konferencji episkopatów i poszczególnych ich gremiów.

BP KEP

Foto: Archiwum (Spotkanie grupy kontaktowej w 2018 r. w Paradyżu)