W sobotę 24 lipca abp Stanisław Gądecki przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski spotkał się z grupą hiszpańskich i brazylijskich biskupów przybyłych do Polski z okazji Światowych Dni Młodzieży.

W niedzielę 24 lipca, kilka tysięcy młodych ludzi z kilkunastu krajów świata na poznańskim placu katedralnym wyrzekło się grzechu i wyznało wiarę w Boga. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych było jednym z ważnych punktów programu Dni w diecezji towarzyszących ŚDM.

“Chrzest był dla każdego z was zasadniczą zmianą w życiu. Zapoczątkował w nas nowe życie oraz włączył was w wybraną przez Boga wspólnotę – Lud Boży. Od tej chwili waszym powołaniem stała się świętość” – mówił do młodych abp Stanisław Gądecki.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski przypomniał, że odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych odbywa się w miejscu, które przed 1050 laty było świadkiem podobnego gestu ze strony księcia Mieszka I i jego poddanych.

Po nabożeństwie z poznańskiego Ostrowa Tumskiego wyruszył wielobarwny korowód młodych na Cytadelę, gdzie ma miejsce kulminacja Dni w diecezji poznańskiej. Młodych pielgrzymów kropili wodą święconą abp Stanisław Gądecki i bp Damian Bryl. W odnowieniu przyrzeczeń chrzcielnych wzięli też udział biskupi hiszpańscy przebywający w Poznaniu.

W poznańskich Dniach w diecezji uczestniczyli młodzi z Madagaskaru, Wysp Zielonego Przylądka, Stanów Zjednoczonych, Hiszpanii, Francji, Peru, Ukrainy, Etiopii, Brazylii, Kolumbii, Argentyny, Irlandii, Kataru, Kanady, Malty, Papui Nowej Gwinei, Belgii, Boliwii, Bangladeszu, RPA, Słowacji i Słowenii.

KAI / ms / Poznań

Zapraszamy do galerii na Flickr

NO COMMENTS