Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

4 czerwca 2022 r. w godz. 10:00–13:30 w budynku MWSD we Wrocławiu odbędzie się, zgodnie z życzeniem Ojca Świętego Franciszka wyrażonym w Vademecum Synodu o synodalności, zebranie presynodalne.

Na spotkanie zapraszamy świeckich i duchownych przedstawicieli dekanatów (ze względów organizacyjnych po 2 osoby z każdego dekanatu) wyłonionych w czasie dekanalnego spotkania koordynatorów procesu synodalnego w parafiach. Termin i miejsce spotkania dekanalnego wskazuje ksiądz dziekan, on także odpowiada za zgłoszenie reprezentantów dekanatu na spotkanie presynodalne przez odpowiedni formularz do 26 maja 2022r. (link do formularza został przesłany do księży pocztą elektroniczną w wiadomości zatytułowanej: Synod – ważne).

Spotkanie dekanalne powinno zgromadzić koordynatorów procesu synodalnego w parafiach, osoby najbardziej zaangażowane w jego przebieg. Ma być czasem wspólnej modlitwy i dzielenia się refleksjami i intuicjami rodzącymi się w trakcie spotkań synodalnych w parafiach po to, aby reprezentanci dekanatu (ksiądz i osoba świecka) mogli 4 czerwca podzielić się doświadczeniami wszystkich uczestników.

W przypadku, gdyby z danego dekanatu w spotkaniu presynodalnym chciało uczestniczyć więcej niż dwie osoby, istnieje możliwość wpisania się na listę dodatkową przez podanie imion, nazwisk, parafii oraz e – maili w formularzu zgłoszeniowym w punkcie: Uwagi lub kontakt mailowy z Sekretariatem Synodu. Potwierdzenie uczestnictwa do osób z listy dodatkowej zostanie wysłane po 26 maja 2022 r. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Przedstawiciele ruchów o zasięgu ogólnodiecezjalnym (działających poza obrębem jednej parafii) które w ramach procesu synodalnego wypracowały lub wypracowują własną syntezę zgłaszają się (maksymalnie dwie osoby) po konsultacjach wewnątrz ruchu do 26 maja przez formularz: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc7xezyazxYL5OixtGZ17gtw-j1ugfpRsRe_l60rQ7r7ls9jA/viewform

archidiecezja.wroc.pl