Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

W Narodowym Sanktuarium Królowej Polski na Jasnej Górze, w sobotę 9 maja, będzie miała miejsce modlitwa za kierowców i wszystkich podróżujących. Będzie to również wyraz wdzięczności wobec kierowców, którzy podejmują służbę w czasie epidemii. Transmisję z Kaplicy Cudownego Obrazu będzie można śledzić poprzez kanał YouTube jasnogórskiego sanktuarium. Przedstawiciele Krajowego Duszpasterstwa Kierowców i MIVA Polska zachęcają do łączności duchowej.

W związku z trwającym w Polsce stanem epidemii koronawirusa nie mogła się odbyć Pielgrzymka Kierowców z udziałem ludzi troszczących się o bezpieczeństwo na polskich drogach oraz Dobroczyńców i Przyjaciół  MIVA, a także przedstawicieli świata misyjnego. W ramach XIX Ogólnopolskiej Pielgrzymki Kierowców planowanej wcześniej na noc z 8 na 9 maja, na Jasną Górę uda się jedynie kilkuosobowa delegacja Krajowego Duszpasterstwa Kierowców i MIVA Polska. Pozostających w domach zapraszają oni do duchowego pielgrzymowania, na wzór złotych grup pielgrzymkowych.

W sobotę, 9 maja o o godz. 11.00 w kaplicy Cudownego Obrazu zostanie odprawiona Msza św. w intencji Kierowców i Dobroczyńców MIVA Polska z zawierzeniem Kierowców i podróżujących oraz misjonarzy Matce Najświętszej, Królowej Polski. Mszy św. będzie przewodniczył Krajowy Duszpasterz Kierowców ks. Marian Midura, a homilię wygłosi dyrektor MIVA Polska ks. Jerzy Kraśnicki. Modlitwę zakończy o godz. 21.00 Apel Jasnogórski w intencji Kierowców i Dobroczyńców MIVA Polska.

Tegorocznej modlitwie za kierowców na Jasnej Górze będą towarzyszyć słowa: Z wdzięcznością Kierowcom u Naszej Matki. Przedstawiciele Krajowego Duszpasterstwa Kierowców i MIVA Polska, wraz Ojcami Paulinami, kustoszami Jasnej Góry  będą polecać intencje wszystkich kierowców. W tym roku będą modlić się szczególnie w intencji kierowców na pierwszej linii walki z koronawirusem: kierowców karetek, kierowców przewożących środki ochrony zdrowia, kierowców zaopatrzenia, służb mundurowych, szczególnie policji. “Poprzez modlitwę chcemy im okazać wdzięczność za ich służbę w czasie pandemii. Dla wszystkich będziemy upraszać łaskę bezpiecznego podróżowania i szczęśliwego docierania do celu. Otoczymy też modlitwą ofiary wypadków drogowych, zwłaszcza podczas Drogi Krzyżowej.  Przedstawimy też wszystkie intencje przekazane do biura MIVA Polska przez Dobroczyńców” – podkreślają  przedstawiciele MIVA Polska.

Coroczne pielgrzymowanie kierowców na Jasną Górę odbywa się w duchu misyjnym jako wdzięczność wszystkim Kierowcom i Dobroczyńcom za współpracę z MIVA Polska i wspieranie misjonarzy w zakupie środków transportu dla misjonarzy. W tym też duchu w czasie tegorocznej modlitwy zostanie przedstawiona i złożona na Jasnej Górze „Księga Wdzięczności MIVA Polska” zawierająca listy i podziękowania od misjonarzy z całego świata wraz ze zdjęciami zakupionych pojazdów z pomocą MIVA Polska na przestrzeni ostatniego roku 2019.

Modlitwa na Jasnej Górze będzie też dziękczynieniem za służbę wszystkich polskich misjonarzy i misjonarek na całym świecie, szczególnie tych, którzy podejmują opiekę nad chorymi i potrzebującymi. Będzie to również błaganie o ustanie epidemii i zawierzenie Matce Bożej Królowej Polski posługi i podróży misjonarzy.

Relację z Jasnej Góry będzie można śledzić za pośrednictwem Radia Jasna Góra, przez transmisję on-line na www.jasnagora.pl oraz na profilu facebookowym MIVA Polska. Transmisja na żywo na Facebooku rozpocznie się w sobotę, 9 maja, o godz. 10:45.

 Program tegorocznej modlitwy za kierowców na Jasnej Górze:

  • 10.45 – rozpoczęcie modlitwy w kaplicy Cudownego Obrazu – Koronka do Miłosierdzia Bożego;
  • 11.00 – Msza św. w kaplicy Cudownego Obrazu w intencji Kierowców i Dobroczyńców MIVA Polska z zawierzeniem Kierowców i podróżujących oraz misjonarzy Matce Najświętszej, Królowej Polski. Mszy św. przewodniczy Krajowy Duszpasterz Kierowców – ks. Marian Midura, zaś homilię wygłosi dyrektor MIVA Polska – ks. Jerzy Kraśnicki;
  • 13.30 – Droga krzyżowa na wałach (z zachowaniem rygorów epidemiologicznych)
  • 21.00 – Apel Jasnogórski w intencji Kierowców i Dobroczyńców MIVA.

Modlitwa do Matki Bożej Śnieżnej – Salus Populi Romani (w czasie epidemii)

O Maryjo, Matko moja niebieska, najczulsza, najlepsza z matek, do stóp i do Serca Twego macierzyńskiego tulę się z miłością i ufnością dziecięcą. Patrz, oto Twe dziecię przychodzi do Ciebie i wzywa Twej pomocy! Czy potrzeba o Matko, by wiele Ci mówiło, Twe Serce wszystko już odczuło…Ty wiesz, że cierpi, że płacze, że zgrzeszyło…

O Matko łaski Bożej, źródło życia i radości, o Ty wsławiona w tym cudownym Obrazie łaskami bez miary, spraw Twoim wstawiennictwem u Boga, by i na moje serce dotknięte cierpieniem i winami, spadły białe, śnieżne płatki Twej pociechy, zmiłowania i wysłuchania. Bóg Ci niczego odmówić nie może, jeśli tylko prośby nasze nie sprzeciwiają się zamiarom Jego ojcowskiego Serca, tak bardzo nas miłującego.

O Matko Najświętsza, wierzę, iż wszystko możesz u Boga! O Matko Miłosierdzia, ufam Twemu macierzyńskiemu Sercu, o Matko Najczulsza, Tobie powierzam wszystko, co dotyczy mojej duszy, mego ciała i moich najdroższych! O Matko Ukochana, miłuję Cię i wiem, że miłujesz mnie jak dziecię swoje. W Twoje ręce najświętsze składam życie, śmierć i wieczność moją, wierząc, że nie zginę na wieki. Amen.

MIVA Polska/ BP KEP