Abp Gądecki: Powołanie nie jest projektem na życie

26-04-2015

- Gdy człowiek decyduje się na kapłaństwo, to zdaje sobie sprawę z tego, że to nie on wybiera, ale on jest wybrany przez Chrystusa i przeznaczony do jakiegoś zadania – zwraca uwagę Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. Od 26 kwietnia do 2 maja w Kościele katolickim w Polsce obchodzony jest Tydzień Modlitw o Powołania.

0
1572

Abp Gądecki w wypowiedzi dla serwisu przewodniczący.info mówi o powołaniu do kapłaństwa. Podkreśla, że jest to dar Boży, coś czego nie da się zrealizować o własnych siłach, ale trzeba liczyć na wsparcie łaski, która pozwala na ten dar odpowiedzieć.

– Nie ma żadnego innego zawodu na świecie, w którym człowiek mógłby uczynić tyle dobrego dla innych – mówi Przewodniczący KEP. Zauważa, że każdy inny zawód mieści się w miarach doczesności. Kapłaństwo wychodzi poza nią. – Przygotowywać człowieka do wieczności, jednocześnie do dobrego życia na ziemi to jest wielkość kapłaństwa – mówi abp Gądecki. Zwraca uwagę na to, że kapłaństwo przygotowuje dobre sumienie, a potem, gdyby się ono skrzywiło, może pomóc je odbudować.

Zobacz też: Orędzie Franciszka na 52. Dzień Modlitw o Powołania

NO COMMENTS