Dziś do parafii archidiecezji wrocławskiej został skierowany list abp. Józefa Kupnego. Hierarcha dziękuje w nim osobom zaangażowanym w organizację Dni w Diecezjach i podkreśla, że Światowe Dni Młodzieży jeszcze się nie zakończyły. Tekst zostanie odczytany we wszystkich kościołach w pierwszą niedzielę września.

Metropolita wrocławski zauważa, że godne przyjęcie 15 tys. pielgrzymów z 40 krajów, którzy wybrali Dolny Śląsk na czas przygotowania się do spotkania z papieżem Franciszkiem, a także realizacja bogatego w różne inicjatywy programu oraz zapewnienie gościom bezpieczeństwa to efekt pracy i zaangażowania wielu osób i instytucji. – Pragnę wszystkim z serca podziękować – pisze metropolita, dodając, że ma na myśli ponad tysiąc wolontariuszy, sto parafii, które otworzyły się na przyjęcie uczestników ŚDM, księży proboszczów, wikariuszy, członków różnych grup i stowarzyszeń, sponsorów, dziennikarzy, informujących o przebiegu Dni w Diecezjach, władze miasta Wrocławia oraz województwa dolnośląskiego, służby mundurowe oraz medycznych, a przede wszystkim rodziny, które przyjęły młodych w swoich domach. – Waszą pomoc i wsparcie odbieram jako znak i świadectwo wiary oraz miłości Boga i bliźniego – podkreśla abp Kupny.

W dalszej części swojego listu hierarcha przywołuje słowa ojca świętego, wypowiedziane podczas Mszy św. w Brzegach, że ŚDM dopiero się rozpoczynają. – To wydarzenie obudziło wielki potencjał drzemiący w naszych wspólnotach. W tym czasie wszyscy byliśmy razem, pokazaliśmy, że nasz Kościół żyje, jest młody i gotowy dzielić się swoim doświadczeniem spotkania z Jezusem. Wierzę, że to ziarno będzie wydawało plon przez następne lata – pisze arcybiskup.

KAI

NO COMMENTS