Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Chciałbym podziękować wszystkim polskim braciom i siostrom za różne formy pomocy i wsparcia: modlitwę i wsparcie materialne – powiedział abp Sebastian Franciszek Shaw, arcybiskup Lahore w Pakistanie, podczas konferencji prasowej zorganizowanej przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, która odbyła się 21 listopada w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski.

“Jestem bardzo wdzięczny również Konferencji Episkopatu, wszystkim zakonnicom i zakonnikom, katechetom. Dziękuję również za modlitwę w intencji Asii Bibi. Wielu ludzi modlilo się za nią i została uwolniona. To wielkie świadectwo, że Bóg wysłuchuje naszych modlitw”, stwierdził abp Shaw.

“Pomimo, że w Pakistanie jesteśmy małą współnotą, to jesteśmy złączeni ze wspólnotą Kościoła powszechnego”, dodał abp Shaw. I poprosił o dalszą pomoc dla katolików w Pakistanie, zwłaszcza w kwestii budowy szkół i kościołów. Arcybiskup podkreślił, że tylko wykształcenie elity katolików gwarantuje przetrwanie katolicyzmu na Bliskim Wschodzie.

BP KEP

Konferencja Prasowa - Podziękowanie PKWP za pomoc dla Pakistanu