Biskup z Kuby z wizytą w Polsce

03-03-2016

Bp Artur Miziński, Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski spotkał się z bp. Marcelo Arturo Gonzalezem Amadorem, ordynariuszem diecezji Santa Clara na Kubie.

0
1650

bp_A_Amador_i_bp_A_Mizi_ski

Biskupi spotkali się 2 marca, br. w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie. Bp Arturo Amador przebywa w naszym kraju z kilkudniową wizytą. Spotkanie w Episkopacie było okazją do podziękowania za dotychczasowe wsparcie ze strony polskiej dla diecezji Santa Clara. Na Kubie posługują już bowiem kapłani i siostry zakonne z Polski. Sytuacja w diecezji nie jest łatwa. Choć jest położona w centrum i liczy milion mieszkańców, to posługuje tam zaledwie kilkunastu księży. Wiele parafii, które zostały zamknięte w czasie rewolucji, wciąż nie funkcjonuje. Bp Arturo Amador poszukuje misjonarzy, którzy wybiorą się z posługą do tej kubańskiej diecezji. Jego pragnieniem jest, aby polscy kapłani przyjechali na Kubę i zaopiekowali się nieczynnymi obecnie parafiami.

Bp Marcelo Arturo Gonzalez Amador jest ordynariuszem diecezji Santa Clara na Kubie. W 1998 r. był głównym organizatorem wizyty Jana Pawła II w tamtej diecezji.

NO COMMENTS