Bp Kopiec do motocyklistów: macie być świadkami i dobrymi współpracownikami

08-08-2016
754

„Macie być świadkami i dobrymi współpracownikami. Budujcie wasze rodziny i środowiska jako ludzie, na których można polegać i którzy reprezentują wysoki poziom życia moralnego!” – powiedział bp Jan Kopiec podczas XIV pielgrzymki motocyklistów na Górę św. Anny.

Kaznodzieja wyraził nadzieję, że pielgrzymi przybywają w duchu wiary, z której czerpią przesłanki, aby nie zmarnować daru życia. „Droga do celu, którym jest niezmarnowane życie, w dużym stopniu zależy od nas samych – co wybieramy, na jakim fundamencie budujemy, co sobą reprezentujemy” – zaznaczył.

Ordynariusz diecezji gliwickiej docenił pasję i zaangażowanie motocyklistów w budowanie pozytywnych wartości. „Każdego roku – mówił hierarcha – kierujemy do was ten ogromny apel, abyście z tej dobrej drogi nie zeszli, aby pielęgnując swoje zamiłowanie, wypracowując w sobie silną wolę, potrzebne zdyscyplinowanie, radość budowania wspólnoty – żebyście to potrafili w sobie jeszcze bardziej umacniać” – prosił.

Bp Kopiec zwrócił się do tysięcy motocyklistów z Polski, Niemiec, Austrii i Czech, żeby byli dla świata znakiem nadziei, że nie trzeba ulegać pesymistycznym nastrojom, że ludzie są coraz gorsi, a Bóg nie reaguje na zło. „Macie być tego świadkami i dobrymi współpracownikami. Liczymy na to!” – podkreślił.

Tradycyjnie podczas przeistoczenia rozległo się wycie klaksonów motocykli stojących w Grodzie Lurdzkiej. Entuzjaści jazdy motorem poprzez zakup okolicznościowych znaczków i koszulek wsparli dzieło odnowy katedry opolskiej, a także wrocławską fundację „Tobiaszki”, Stowarzyszenie Pomocy Wzajemnej „Barka”, stowarzyszenie „Ognik” oraz Dom Pomocy Społecznej w Nysie.

KAI

fot: Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Poland