Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Kolejny Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy uwrażliwia nas na potrzeby innych. Myślę, że zaowocuje tym, że w coraz większym stopniu będziemy wcielać w życie chrześcijańską zasadę, żeby pomagać innym, kierując się nie tyle ich zasługami, co potrzebami – powiedział bp Wiesław Lechowicz, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.

Przed 104. Światowym Dniem Migranta i Uchodźcy bp Lechowicz zaapelował w specjalnym słowie do Polaków w kraju o modlitwę w intencji rodaków mieszkających poza granicami i ich rodziny, które często cierpią z powodu rozłąki. Zachęcił także Polaków za granicą, by modlitwą otoczyli wszystkich tych, którym zawdzięczają przyjęcie.

>>Słowo Delegata KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej

„Chciałem się zwrócić z apelem do wszystkich o modlitwę w intencji rzesz Polaków, którzy znajdują się poza granicami naszego kraju, tworzą oni niemałą część tych, których nazywamy emigrantami” – powiedział o swoim przesłaniu bp Lechowicz.

Przywołał w nim m.in. pochodzące z Księgi Kapłańskiej motto papieskiego orędzia na ten dzień: „Przybysza, osiadłego wśród was, będziecie uważać za tubylca. Będziesz go miłował jak siebie samego, bo i wy byliście przybyszami w ziemi egipskiej. Ja jestem Pan, Bóg wasz!” (Kpł 19,34).

BPKEP

Posłuchaj:

 

 

Zdjęcie: fotolia.com

NO COMMENTS