Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Bp Artur G. Miziński, Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski, oraz ks. Leszek Kryża TChr, dyrektor Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie, biorą udział w 24. Zebraniu Katolickich Organizacji Charytatywnych dla Europy Wschodniej w niemieckim Freising.

W spotkaniu biorą udział organizacje udzielające pomocy Kościolowi na wschodzie, które wymieniają informacje nt. sytuacji w państwach Europy wschodniej oraz wspólnych projektów i zadań.

Przedstawicielem z Polski jest ks. Leszek Kryża TChr, dyrektor Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie KEP, który udziela duchowego i materialnego wsparcia Kościołowi katolickiemu w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej. “Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy Konferencji Episkopatu Polski ma swój ważny wkład w pomoc świadczoną Kościołowi na wschodzie. Jest to pomoc materialna i pomoc personalna – polscy księża i siostry” – powiedział ks. Kryża.

BP KEP