Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Niech bliskość Zmartwychwstałego Pana otwiera nasze serca i umacnia nas do powstawania każdego dnia ze śmierci do życia, do przezwyciężania lęku przed przyszłością, do budowania jedności, do zawierzania codzienności Jego miłosierdziu – powiedział bp Artur G. Miziński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski, w życzeniach z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Bp Miziński zaznaczył, że wchodzimy w tajemnicę Zmartwychwstania Pańskiego po przygotowaniu wielkopostnym, przez Wielki Tydzień, Triduum Paschalne, „aby dojść razem z Chrystusem przez Wieczernik, Drogę Krzyżową, Mękę, śmierć, do Zmartwychwstania, do Paschy, która jest przejściem ze śmierci do życia”.

Sekretarz Generalny Episkopatu zauważył, że w tym roku już kolejny raz przeżywamy czas Paschy w trudnych warunkach pandemii, przy różnych obostrzeniach, które sprawiają, że nie wszyscy możemy uczestniczyć w liturgii Kościoła. „Tym bardziej ważne jest, abyśmy ten wymiar duchowy naszego przeżycia Wielkanocy mieli w naszych sercach, i na ile możliwe, uczestnicząc w liturgii, a jeśli nie, łącząc się duchowo poprzez środki społecznego przekazu” – podkreślił.

Bp Miziński zachęcił, aby również bezpośrednia łączność z bliskimi była stosowna do ograniczeń, które przeżywamy, by zabezpieczyć nasze zdrowie i życie. „Z drugiej zaś strony, widząc jak wszystko w tym naszym życiu jest zmienne i ulotne, jak słabi jesteśmy, by móc zaradzić temu, co przeżywamy, Jezus Chrystus, Jego Krzyż i pusty grób jawią się jako to, co jest trwałe i niezmienne. Bowiem miłość Boga do człowieka jest niezmienna” – zaznaczył.

Bp Miziński podkreślił, że nasz Pan po to umarł i zmartwychwstał, aby nam przywrócić życie wieczne utracone przez nasz grzech. „Dlatego też wchodząc w tajemnicę Wielkanocy, chcemy wejść w radość poranka wielkanocnego, a ten trudny czas, który przeżywamy, chcemy wypełnić tą radością i pokojem, które płyną od Chrystusa zmartwychwstałego. I chcemy napełnić nasze serca nadzieją” – dodał.

„Niech więc Zmartwychwstały Chrystus, który jest miłością, przyniesie nam wszystkim w tym trudnym czasie pokrzepienie, nadzieję i radość. Niech Jego bliskość otwiera nasze serca i umacnia nas do powstawania każdego dnia ze śmierci do życia, do przezwyciężania lęku przed przyszłością, do budowania jedności, do zawierzania codzienności Jego miłosierdziu” – życzył bp Miziński.

BP KEP

>>Materiały do pobrania