(Polski) Bp Miziński pogratulował Zastępcy Sekretarza Generalnego Episkopatu z okazji 25-lecia święceń kapłańskich

27-05-2020
516

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Dzisiejszy jubileusz jest dobrą okazją, abym w imieniu swoim, a także moich najbliższych współpracowników, wyraził Drogiemu Księdzu uznanie i wdzięczność za ubogacanie naszej społeczności zarówno w pracy, jaki i w życiu codziennym, swoimi najcenniejszymi doświadczeniami duszpasterskimi, a także darem osobowości, merytorycznością działania i kompetencjami zawodowymi – napisał bp Artur G. Miziński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski, w liście gratulacyjnym do ks. Jarosława Mrówczyńskiego, zastępcy sekretarza generalnego Episkopatu.

Bp Miziński przypomniał, że ks. Mrówczyński przyjął święcenia kapłańskie z rąk Prymasa Polski, kard. Józefa Glempa. „W dniu dzisiejszym radosnym „Te Deum Laudamus uwielbiamy Pana za to wezwanie skierowane do człowieka, który – co podziwiamy – potrafił zrezygnować z dalszej kariery zawodowej, planów osobistych i wejść na drogę życia kapłańskiego” – napisał.

Bp Miziński nakreślił drogę posługi Jubilata wskazując m.in. na jego służbę na stanowisku rzecznika prasowego Archidiecezji Warszawskiej i dyrektora Biura ds. Unii Europejskiej przy Konferencji Episkopatu Polski.

Publikujemy pełną treść listu gratulacyjnego:

Warszawa, dnia 27 maja 2020 r.

Czcigodny Księże Jubilacie,

w dniu dzisiejszym obchodzimy 25-lecie dnia święceń prezbiteratu Księdza Prałata. 27 maja 1995 r. z rąk Prymasa Polski, Kard. Józefa Glempa, przyjął Ksiądz sakrament posługi powierzonej przez Chrystusa swoim uczniom i nieustannie spełnianej w Kościele. Z tej okazji proszę o przyjęcie najserdeczniejszych życzeń obfitości Bożego błogosławieństwa i łask potrzebnych do realizacji powołania kapłańskiego.

Ogarniając Drogiego Jubilata naszą modlitwą, w szczególny sposób dziękujemy za to, że przed laty Boże spojrzenie skutecznie spoczęło na młodym, dobrze zapowiadającym się ekonomiście pracującym w Nowym Jorku. W dniu dzisiejszym radosnym „Te Deum Laudamus” uwielbiamy Pana za to wezwanie skierowane do człowieka, który – co podziwiamy – potrafił zrezygnować z dalszej kariery zawodowej, planów osobistych i wejść na drogę życia kapłańskiego.

Prowadziła ona przez liczne etapy: posługi wikariusza w parafii archikatedralnej św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście w Warszawie, katechety w szkole baletowej oraz muzycznej, rektora w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w centrum charytatywnym „Res Sacra Miser”, a także proboszcza parafii Matki Bożej Królowej Pokoju w Warszawie – Młocinach.

Równie dobre owoce wydało inne – bardzo ważne dla Kościoła, który jest w Polsce – zaangażowanie Drogiego Jubilata. Po święceniach szybko dostrzeżono intelektualne predyspozycje Księdza, jego erudycję oraz talenty językowe, co zadecydowało o skierowaniu do pracy w urzędach kościelnych. Był Ksiądz Prałat sekretarzem Prymasa Polski, rzecznikiem prasowym Archidiecezji Warszawskiej, dyrektorem Biura ds. Unii Europejskiej przy Konferencji Episkopatu Polski a obecnie już od wielu lat skutecznie wspiera Sekretarza Generalnego KEP, jako jego Zastępca.

Dzisiejszy jubileusz jest dobrą okazją, abym w imieniu swoim, a także moich najbliższych współpracowników, wyraził Drogiemu Księdzu uznanie i wdzięczność za ubogacanie naszej społeczności zarówno w pracy, jaki i w życiu codziennym, swoimi najcenniejszymi doświadczeniami duszpasterskimi, a także darem osobowości, merytorycznością działania i kompetencjami zawodowymi.

Polecając Księdza Prałata orędownictwu Matki Bożej, Królowej Kapłanów, pozostaję w duchowej jedności i z serca błogosławię na dalsze lata w służbie Chrystusowego kapłaństwa.

Bp Artur G. Miziński
Sekretarz Generalny
Konferencji Episkopatu Polski

______________________________

Czcigodny Ksiądz Jubilat
Prałat Dr Jarosław MRÓWCZYŃSKI
Zastępca Sekretarza Generalnego Konferencji Episkopatu Polski