Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Trzeba, abyśmy my, pozostający tutaj, w różnych inicjatywach, wydarzeniach, włączali się w to wielkie dzieło misyjne – powiedział bp Artur G. Miziński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski podczas briefingu przed ogólnopolską akcją „Misjonarz na Post”. 

“Czas Wielkiego Postu to czas naszej przemiany, metanoi. I po tą są te mocne okresy liturgiczne. Do natury Kościoła należy jego misyjność. Trzeba, abyśmy my, pozostający tutaj, w różnych inicjatywach, wydarzeniach, włączali się w to wielkie dzieło misyjne” – powiedział bp Miziński, który wylosował misjonarza, ks. Andrzeja Kołacza SVD posługującego od 30 lat na Tajwanie, za którego będzie się modlił.

Ks. Marcin Wrzos OMI, redaktor naczelny „Misyjnych Dróg” przypomniał, że inicjatywa Misjonarz na Post odbywa się już po raz 6. i że wielu ludzi chce wspierać misjonarzy.

„Na wyjazd na misje potrzeba człowieka nadzwyczajnego. Misje to taki mission impossible. Z Chrystusem jest to mission Christ. Październik tego roku został ogłoszony przez papieża Franciszka Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Chcemy pokazać naszych misjonarzy jako fantastycznych strategów duchowości” – powiedział ks. Maciej Będziński z Papieskich Dzieł Misyjnych.

„Wsparcie duchowe jest niezwykle ważne. Sami misjonarze mówią, że inicjatywa Misjonarz na Post przynosi niesamowite owoce. Chcemy wyjść naprzeciw potrzebie duchowego wsparcia. Akcją objęci są wszyscy polscy misjonarze, których jest 2004 na misjach ad gentes” – powiedział Michał Jóźwiak, redaktor prowadzący misyjne.pl.

Rok temu misjonarzy wsparło modlitewnie 15 tys. osób. Misjonarza można wylosować za pośrednictwem strony internetowej: www.misjonarznapost.pl. Do akcji można dołączyć w każdej chwili podczas Wielkiego Postu.

BP KEP

Misjonarz na Post - Konferencja Prasowa - 04 III 2019 r.