Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Wielki Post jest czasem, w którym jesteśmy w sposób szczególny zaproszeni do refleksji nad kruchością ludzkiego życia i bezwarunkową miłością Boga do człowieka – powiedział sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski bp Artur G. Miziński, zachęcając do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych.

Sekretarz generalny Episkopatu zauważył, że w tym roku będziemy przeżywać Wielki Post ponownie w atmosferze ograniczeń związanych z pandemią. „Mimo tej trudnej sytuacji zachęcam wszystkich do owocnego wykorzystania tego czasu przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego” – powiedział.

Bp Miziński przypomniał, że w Wielkim Poście jesteśmy szczególnie zaproszeni „do refleksji nad kruchością ludzkiego życia i bezwarunkową miłością Boga do człowieka” oraz do „wyciszenia się i częstszej, głębszej modlitwy, do udziału w nabożeństwach charakterystycznych dla tego okresu”.

„W Wielkim Poście spróbujmy odsunąć się od zgiełku i znaleźć więcej czasu na modlitwę, rozważania, ćwiczenia duchowe. Modlitwa otwiera nasze serce na głos Boga, na Prawdę, jaką objawia nam Bóg o Sobie, o człowieku w Piśmie Świętym” – zauważył bp Miziński. Zachęcił również wiernych do udziału w nabożeństwach pasyjnych, w rekolekcjach wielkopostnych, z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa i ograniczeń w czasie pandemii.

„W Wielkim Poście nie zapominajmy o konkretnych czynach miłości, miłości miłosiernej wobec drugiego człowieka, wobec potrzebujących, szczególnie w tym trudnym czasie pandemii, kiedy wielu ludzi doświadcza cierpienia, opuszczenia, lęku, samotności” – powiedział bp Miziński.

„Zapraszam serdecznie wszystkich do skorzystania ze zbliżającego się czasu i owocnego przeżywania Wielkiego Postu, abyśmy z wiarą i prawdziwą nadzieją weszli w tajemnicę Zmartwychwstania Pańskiego” – powiedział sekretarz generalny Episkopatu.

BP KEP