(Polski) Bp Miziński zainaugurował międzynarodową akcję “Pola Nadziei” w Puławach

06-03-2017
1513

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

– „Darem dla człowieka jest druga osoba” – te słowa orędzia papieża Franciszka na Wielki Post  przywołał bp Artur Miziński podczas Mszy św. z okazji inauguracji akcji „Pola Nadziei”, w którą włącza się Hospicjum im. św. Matki Teresy w Puławach. Akcja ma celu uwrażliwianie na osoby cierpiące w ostatnim stadium życia oraz szerzenie ducha pomocy hospicyjnej.

Puławskie Hospicjum im. św. Matki Teresy po raz jedenasty uczestniczyło w międzynarodowej akcji „Pola Nadziei”, która ma celu uwrażliwianie na osoby cierpiące w ostatnim stadium ich życia. Ideą akcji jest również niesienie pomocy i wsparcia cierpiącym oraz szerzenie ducha pomocy hospicyjnej i edukowanie dzieci i młodzieży w tym zakresie.

W parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Puławach została odprawiona Msza św. pod przewodnictwem bp. Artura Mizińskiego, sekretarza generalnego Konferencji Episkopatu Polski, którą zainaugurowano akcję „Pola Nadziei”.

Inauguracja akcji "Pole Nadziei", Puławy, 5 III 2017

Podczas homilii bp Miziński w nawiązaniu do perykopy o kuszeniu Jezusa na pustyni mówił o trzech pokusach, jakie grożą człowiekowi w dzisiejszym świecie. Rozwijając myśl o miłosierdziu, podkreślił wartość posługi dla drugiego człowieka, szczególnie chorego i cierpiącego. Sekretarz Generalny Episkopatu mówił o ważnej roli i o pięknie posługi pracowników hospicjum i o wrażliwych sercach otwartych na człowieka potrzebującego.

Po Mszy św. bp Artur Miziński odwiedził chorych. Spotkał się również z zarządem organizacji i wolontariuszami.

www.lublin.gosc.pl/bpkep