Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Caritas Polska dostarczył pierwsze ze 100 respiratorów zamówionych w kwietniu w ramach akcji #WdzięczniMedykom. 48 urządzeń ratujących zdrowie i życie pacjentów cierpiących wskutek zakażenia koronawirusem pozyskanych przez Caritas Polska zostało przekazanych już do szpitali w Poznaniu i Ełku. 

– Fundamentalną wartością, którą kieruje się Caritas Polska jest ochrona zdrowia i życia ludzkiego. Ta misja nabrała szczególnego znaczenia w ostatnich tygodniach w obliczu walki z pandemią koronawirusa. Cieszę się, że w tym trudnym momencie mogliśmy liczyć na wsparcie przedsiębiorstw, które podzielają podobne wartości, jak firma Generali Polska – mówi dyrektor Caritas Polska, ks. Marcin Iżycki.

 Łącznie 30 respiratorów w ramach akcji #WdzięczniMedykom prowadzonej przez Caritas Polska otrzyma też m.in. 11 szpitali w województwie śląskim.

Akcja #WdzięczniMedykom została uruchomiona przez Caritas Polska w odpowiedzi zapotrzebowanie szpitali i placówek medycznych znajdujących się na pierwszej linii frontu walki z epidemią koronawirusa. Celem inicjatywy podjętej przez największą organizację pomocową w naszym krajujest dostarczenie potrzebnego sprzętu i wyposażenia dla personelu medycznego do jak największej liczby szpitali i placówek ochrony zdrowia w Polsce.

Do tej pory akcję wsparło 12 partnerów Caritas Polska. Poza firmami Generali i Concordia są to: Fundacja Carrefour, Fundacja JSW, Lidl, Gaz-System, AstraZeneca, PWPW, PGNIG, Felicity Estates, Nestle oraz Fundacja Banku PNB Paribas. Równolegle Caritas Polska uruchomiła zbiórkę pieniędzy dla darczyńców indywidualnych, żeby stopniowo zwiększać zakres i skalę działania.

Łącznie w ramach akcji #WdzięczniMedykom Caritas Polska zebrał od darczyńców na zakup sprzętu i wyposażenia dla polskich medyków ponad 7 mln zł. Środki te pozwolą na przekazanie ponad szpitalom oraz domom opieki społecznej w całej Polsce m.in. ponad 100 respiratorów, ponad 300 tys. maseczek chirurgicznych, ponad 50 tys. masek KN95, ponad 200 tys. rękawiczek ochronnych, 10 tys. kombinezonów ochronnych, 2 tys. przyłbic oraz kilkanaście specjalistycznych łóżek szpitalnych do intensywnej terapii.

Materiały do pobrania:

 Wideo: https://mab.to/VRiR620cu,

https://we.tl/t-WwgauZzw96

Kampanię Caritas #WdzieczniMedykom można wesprzeć

  • przekazując darowiznę̨ na stronie caritas.pl/medycy
  • wysyłając SMS o treściMEDYK na numer 72052 (koszt 2,46 zł)
  • wpłacając dowolną kwotę̨ na konto 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526 (tytuł MEDYK)

na pdst. Caritas Polska