Delegacja Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM na rekonesansie w Panamie

14-01-2017
1501

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Na rekonesans do Panamy wyjechała polska delegacja Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM. W ciągu trzynastu dni odwiedzi najważniejsza miejsca w kraju i spotka się z przedstawicielami Kościoła w Panamie oraz miejscową młodzieżą. – Chcemy bliżej poznać kraj najbliższych ŚDM oraz podzielić się swoim doświadczeniem spotkania z papieżem Franciszkiem w Krakowie – powiedział dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM w Polsce ks. Emil Parafiniuk.

W programie wyjazdu planowane są spotkania z przedstawicielami Kościoła oraz władzami państwowymi, w tym między innymi z biskupem Panamy abp. José Domingo Ulloa Mendieta, członkami Komitetem ŚDM w Panamie oraz osobą odpowiedzialną za przygotowanie wydarzenia centralnego i ambasadorem Panamy w Polsce, który aktualnie przebywa w swoim kraju.

Polska delegacja odwiedzi także kilka panamskich diecezji, w których planowane są tzw. dni w diecezjach poprzedzające spotkanie z Ojcem Świętym. – Będziemy chcieli ocenić możliwości i warunki poszczególny miejsc, by zdecydować gdzie w czasie ŚDM zatrzyma się młodzież z Polski – zapowiedział ks. Parafiniuk.

Delegacji będzie towarzyszył jedyny polski misjonarza posługujący w tym kraju – ks. Józef Gwóźdź SVD.

Najbliższe ŚDM odbędą się między styczniem a marcem 2019 roku.

Fot. Mazur / episkopat.pl

KAI