Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

„Drogowskazy Jana Pawła II” to inicjatywa podjęta przez Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła z okazji przypadającej w 2020 r. setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły, który przez 24 lata był wykładowcą etyki na KUL. W ramach projektu wydane zostały kalendarze biurkowe w postaci tygodniowego terminarza na rok 2020. Zostały w nich zamieszczone 53 sentencje wybrane z papieskiego nauczania, jako myśli przewodnie na każdy tydzień. Dodatkowo przygotowane zostały plakaty na każdy miesiąc roku 2020, na których również znalazły się wybrane cytaty. Plakaty i kalendarze zostały rozesłane do wszystkich parafii w Polsce wraz z prośbą o umieszczenie plakatów w gablotkach przykościelnych lub innych widocznych miejscach.

Myślą przewodnią projektu jest propagowanie idei św. Jana Pawła II. Cykl plakatów przypomni i utrwali przesłanie papieża, a wśród 12 propozycji każdy odbiorca będzie mógł znaleźć myśl przewodnią idealnie do niego pasującą.

Inicjatywa spotkała się z ogromną życzliwością biskupów w Polsce, a projekt został objęty patronatem honorowym Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

NO COMMENTS