Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Boże Ciało to czas publicznego wyznania wiary w obecność Chrystusa pod postacią hostii białej. Wiele osób przystępuje do Komunii Świętej i uczestniczy w barwnych procesjach.

W tym czasie w homiliach księża biskupi zaznaczyli ważne wyzwania stojące przed nami. Przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki podkreślił, że jesteśmy integralną częścią dziejów, i podobnie jak nasi przodkowie tak i my chcemy przekazywać dalej tę wiarę, „aby świat uwierzył”. Prymas Polski abp Wojciech Polak zapytał: czy idąc za Jezusem żyjesz jak On? W Warszawie kard. Kazimierz Nycz powiedział: „Jesteśmy Kościołem, który jest z wszystkimi i dla wszystkich ludzi dobrej woli”. Zaznaczył również, że Chrystusa, ma twarz męża, żony, przyjaciela lub kolegi z pracy, człowieka bezdomnego, uchodźcy, odrzuconego, potrzebującego naszej pomocy”. W Krakowie abp Marek Jędraszewski podkreślił, że każde dziecko ma prawo do życia, także dziecko nienarodzone. Przypomniał również o potrzebie rodzinnego odpoczynku w niedzielę w myśl słów: „Niedziela Boża i nasza”. Księża Biskupi w całym kraju podkreślili bliskość Boga do człowieka, której wyrazem jest Eucharystia – Bóg z nami.

>>Więcej relacji z homilii biskupów polskich

W Boże Ciało rozpoczęła się także akcja na Twitterze i Facebooku polegająca na umieszczaniu zdjęć z procesji Bożego Ciała. Setki zdjęć z całej Polski zostały oznaczone hasztagiem #Procesja. Można je zobaczyć w Internecie, m.in. na profilu Twitterowym @EpiskopatNews. Zdjęcia umieszczane są także podczas Oktawy Bożego Ciała, w więc do 22 czerwca. Zapraszamy także do odwiedzenia stron diecezjalnych, parafialnych, prasowych, radiowych i telewizyjnych, gdzie są relacje z Bożego Ciała.

Wypowiedź Rzecznika KEP (audio):

Fot. ilustracyjne: Krzysztof Świertok / Jasna Góra

xpra (BP KEP)