Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Uchodźcy z Ukrainy, 35 osób w różnym wieku, w tym kilkanaścioro dzieci zamieszkało w dawnym budynku gnieźnieńskiego seminarium duchownego w Gnieźnie, gdzie obecnie działa Centrum Edukacyjno-Formacyjne. Mają zapewnioną opiekę i wyżywienie. 

W Archidiecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Rościnnie zamieszkały 64 osoby z Ukrainy, w różnym wieku, od małych dzieci po osoby starsze. Mają zapewnioną opiekę i wyżywienie. Trwa zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy. Lista darów będzie zmieniać się wraz z upływem czasu, aktualne zapotrzebowanie:
– artykuły żywnościowe: żółty ser w blokach, wędliny w blokach, mięso, słodycze, woda (zgrzewki), soki, napoje wszelkiego rodzaju, owoce
– ręczniki: małe i duże (kąpielowe – nie plażowe),
– artykuły papiernicze i sprzęt komputerowy : bloki, przybory szkolne, laptopy, komputery stacjonarne – dla dzieci i młodzieży
– rowerki dla dzieci, hulajnogi, rolki
– sprzęt ogrodowy: sekatory, grabie, szpadle, szypy itp. (mieszkańcy chcą zająć się parkiem)
– ofiary, pieniądze na konto podane poniżej – na wyposażenie kuchni (potrzebny blender przemysłowy, krajalnica do wędlin i serów, robot wielofunkcyjny, przemysłowa maszyna do mielenia mięsa) oraz wydatki bieżące np. opał.
Można również pomóc dokonując wpłat na konto: Archidiecezjalny Dom Rekolekcyjny w Rościnnie: 94 1020 4027 0000 1702 1544 6324 w tytule Pomoc dla Ukrainy.

Ks. R. Malewicz

NO COMMENTS