Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Jako przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski witam w gronie polskich biskupów i zapraszam do wytężonej pracy w ramach różnorodnych  gremiów naszej konferencji – napisał abp Stanisław Gądecki w liście z gratulacjami dla nowo mianowanego biskupa pomocniczego archidiecezji przemyskiej. Został nim  ks. Krzysztof Chudzio.

Przewodniczący Episkopatu przesłał życzenia i  gratulacje z okazji nominacji ks. Krzysztofa Chudzio na biskupa pomocniczego archidiecezji przemyskiej. Zapewnił go  o modlitwie wiernych i pasterzy Kościoła w Polsce. „Z radością przyjąłem dzisiejszy Komunikat Nuncjatury Apostolskiej w Polsce, w którym poinformowano, iż Ojciec Święty Franciszek mianował Czcigodnego Księdza Prałata Biskupem Pomocniczym Archidiecezji Przemyskiej” – napisał abp Gądecki.

Życie i posługę biskupa nominata powierzył Bogu, za wstawiennictwem Jasnogórskiej Królowej Polski. „Na wykonywanie zadań zleconych przez Ducha Świętego z serca błogosławię, przesyłając braterskie pozdrowienia w Chrystusie” – czytamy w liście gratulacyjnym.

BP KEP

Publikujemy pełny tekst listu:

Warszawa, dnia 3 kwietnia 2020 roku

 Ekscelencjo,
Najdostojniejszy Księże Biskupie Nominacie,

Z radością przyjąłem dzisiejszy Komunikat Nuncjatury Apostolskiej w Polsce, w którym poinformowano, iż Ojciec Święty Franciszek mianował Czcigodnego Księdza Prałata Biskupem Pomocniczym Archidiecezji Przemyskiej.

Jako przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski witam w gronie polskich biskupów i zapraszam do wytężonej pracy w ramach różnorodnych  gremiów naszej konferencji.

Jednocześnie przesyłam jak najserdeczniejsze życzenia i  gratulacje z okazji nominacji oraz zapewnienia o modlitwie wiernych i pasterzy Kościoła w Polsce.

Życie i posługę Waszej Ekscelencji powierzam Bogu, za wstawiennictwem Jasnogórskiej Królowej Polski.

Na wykonywanie zadań zleconych przez Ducha Świętego z serca błogosławię, przesyłając braterskie pozdrowienia w Chrystusie,

+ Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE)

___________________
Jego Ekscelencja
Biskup Krzysztof CHUDZIO
Biskup Pomocniczy Nominat
Archidiecezji Przemyskiej

Zobacz też:
Informacja o nominacji