(Polski) Gratulacje Przewodniczącego Episkopatu dla biskupa nominata Wojciecha Skibickiego

0
1690

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Kościół w Polsce to 1050 lat tradycji. (…) Życzę Księdzu Biskupowi, aby wpisał się w tę historię swoją apostolską gorliwością i bezgraniczną miłością powierzonej sobie owczarni. Niech ta miłość, która każdego dnia poprzez krzyż i umieranie prowadzi Księdza Biskupa ku światłu zmartwychwstania – napisał Przewodniczący Episkopatu, abp Stanisław Gądecki, w liście gratulacyjnym do ks. kan. Wojciecha Skibickiego. 14 lutego Ojciec Święty Franciszek mianował go biskupem pomocniczym diecezji elbląskiej.

Publikujemy treść gratulacji:

Ekscelencjo,
Najdostojniejszy Księże Biskupie Nominacie,

z radością przyjąłem komunikat Nuncjatury Apostolskiej w Polsce o mianowaniu Czcigodnego Księdza biskupem pomocniczym diecezji elbląskiej.

W imieniu Konferencji Episkopatu Polski chciałbym przywitać Waszą Ekscelencję w gronie polskich biskupów.

Już dzisiaj zapraszam na najbliższe zebranie plenarne KEP, które odbędzie się w Warszawie w dniach 12-14 marca br. Będzie to spotkanie szczególne, ponieważ wspólnie z legatem papieskim Jego Eminencją Pietro kard. Parolinem – sekretarzem Stanu Jego Świątobliwości, Jego Ekscelencją ks. abp. Salvatore Pennacchio – nuncjuszem apostolskim w Polsce oraz z przedstawicielami episkopatów krajów europejskich będziemy wspólnie świętować szóstą rocznicę wyboru Ojca Świętego Franciszka na Stolicę Piotrową, stulecie przywrócenia relacji dyplomatycznych między Polską a Stolicą Apostolską oraz stulecie pierwszego zebrania plenarnego naszej konferencji episkopatu, po odzyskaniu przez Polskę niepodległości.

Kościół w Polsce to 1050 lat tradycji. To wielka historia Ludu Bożego i jego pasterzy. To historia świętych małżeństw i rodzin, świętych życia konsekrowanego i świętych biskupów. To historia męczenników i wyznawców, którzy zaufali Jezusowi Chrystusowi  – Dobremu pasterzowi i Jemu powierzyli swoje życie.

Życzę Księdzu Biskupowi, aby wpisał się w tę historię swoją apostolską gorliwością i bezgraniczną miłością powierzonej sobie owczarni. Niech ta miłość, która każdego dnia poprzez krzyż i umieranie prowadzi Księdza Biskupa ku światłu zmartwychwstania.

Przez wstawiennictwo Pani Jasnogórskiej – Królowej Polski i świętych Cyryla i Metodego – patronów Europy, życie i posługę Księdza Biskupa powierzam,

+ Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE)

 

NO COMMENTS