(Polski) Gratulacje Przewodniczącego Episkopatu Polski dla nowego przewodniczącego Konferencji Episkopatu Włoch

0
175

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki przesłał gratulacje i życzenia nowemu przewodniczącemu Konferencji Episkopatu Włoch – arcybiskupowi Bolonii kard. Matteo Marii Zuppiemu.

„Niech Maryja Wspomożycielka Wiernych, którą dziś wspominamy, wyprosi u Boga dar doskonałej miłość do Chrystusa i Jego Mistycznego Ciała, jako zasady pełnienia wszelkich posług w Kościele” – napisał abp Gądecki w imieniu wiernych i pasterzy Kościoła w Polsce w liście z gratulacjami dla mianowanego dziś (24 maja 2022 r.) nowego przewodniczącego Konferencji Episkopatu Włoch [CEI].

„Niech Wspomożycielka Wiernych wyprosi dar jeszcze większej roztropności i mądrości w kierowaniu pracami Episkopatu Włoch i podążaniu drogami Ducha Świętego” – życzył Przewodniczący Episkopatu Polski.

Wraz z gratulacjami przesłał też pozdrowienia dla ustępującego przewodniczącego Episkopatu Włoch kard. Gualtiero Bassetti, arcybiskupa Perugii, „dziękując za minione lata dobrej i owocnej współpracy między Kościołem w Polsce i we Włoszech”.

„Módlmy się wspólnie o pomyślność dla Ojca Świętego Franciszka, o pokój w Ukrainie i na świecie o błogosławieństwo dla powierzonego naszej pasterskiej pieczy Ludu Bożego” – napisał.

Publikujemy pełny tekst życzeń:

Warszawa, dnia 24 maja 2022 roku
We wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych

Eminencjo,
Najdostojniejszy Księże Kardynale,

z radością przyjąłem dzisiejszą informację, iż Ojciec Święty Franciszek mianował Waszą Eminencję nowym przewodniczącym Konferencji Episkopatu Włoch.

W imieniu wiernych i pasterzy Kościoła w Polsce pragnę złożyć Księdzu Kardynałowi jak najserdeczniejsze życzenia z tej okazji. Niech Maryja Wspomożycielka Wiernych, którą dziś wspominamy, wyprosi u Boga dar doskonałej miłość do Chrystusa i Jego Mistycznego Ciała, jako zasady pełnienia wszelkich posług w Kościele; niech wyprosi dar wyobraźni miłosierdzia, by Kościół we Włoszech docierał z radosnym orędziem Ewangelii do ludzi najbardziej samotnych, miejsc najbardziej zapomnianych i sytuacji najbardziej niechcianych. Niech Chrystusowe życie – poprzez posługę sakramentów, głoszenie Słowa Bożego i dzieła miłosierdzia – stanie się udziałem tych, co pomarli we współczesnym świecie, choć nadal żyją. Niech Wspomożycielka Wiernych wyprosi dar jeszcze większej roztropności i mądrości w kierowaniu pracami Episkopatu Włoch i podążaniu drogami Ducha Świętego.

Wraz z gratulacjami do Waszej Eminencji pragnę przesłać serdeczne pozdrowienia dla ustępującego przewodniczącego CEI Jego Eminencji Księdza Kardynała Gualtiero Bassetti, arcybiskupa Perugii, dziękując za minione lata dobrej i owocnej współpracy między Kościołem w Polsce i we Włoszech.

Módlmy się wspólnie o pomyślność dla Ojca Świętego Franciszka, o pokój w Ukrainie i na świecie o błogosławieństwo dla powierzonego naszej pasterskiej pieczy Ludu Bożego.

Z wyrazami szacunku, przesyłam braterskie pozdrowienia w Chrystusie,

+ Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

________________
Jego Eminencja
Ksiądz Kardynał Matteo Maria ZUPPI
Arcybiskup Bolonii

 

Zdjęcia ilustracyjne: Wikipedia/ CC 2.0; BP KEP

NO COMMENTS