Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Wielkim skarbem jest mieć w niebie swojego Założyciela jako wspomożyciela i orędownika przed Bogiem. Ale pamiętać także należy, że pozostaje on dla nas wzorem do naśladowania w tym ziemskim życiu – mówił bp Artur Miziński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski do sióstr ze Zgromadzenia Córek św. Franciszka Serafickiego. Bp Miziński wygłosił homilię podczas uroczystości 90-lecia istnienia Zgromadzenia. 

“Jego życie to nie tylko ubodzy, ale także umiłowanie prawdy, wierność i niezłomność w życiu kapłańskim oraz posługa konfesjonału” – mówił bp Miziński o założycielu Zgromadzenia Córek św. Franciszka Serafickiego bł. Antonim Rewerze. Papież Jan Paweł II beatyfikował go w gronie 108. męczenników II wojny światowej 13.06.1999 r. w Warszawie.

>>Pełny tekst homilii

Uroczystości w Sandomierzu były związane z 90-leciem istnienia Zgromadzenia oraz 150. rocznicą urodzin bł. Antoniego Rewery – Założyciela Zgromadzenia, który zginął w obozie koncentracyjnym w Dachau.

“Świętowanie jubileuszy czy rocznic, to okazja, by dziękować Bogu za Jego wielkie dary i błogosławieństwo. To także okazja, by patrząc wstecz na historie życia osób i instytucji kształtować nasze dziś i jutro” – mówił bp Miziński.

Sekretarz Generalny Episkopatu przypomniał historię powstania Zgromadzenia oraz postać ich założyciela. Przywołując św. Jana Pawła II, podkreślił, że “życie konsekrowane, głęboko zakorzenione w przykładzie życia i w nauczaniu Chrystusa, jest darem Boga Ojca udzielonym Jego Kościołowi za sprawą Ducha Świętego. Ci, którzy rozpoznali wewnętrzny głos powołania i wybrali tę drogę szczególnego naśladowania Chrystusa, służą dziś całym sercem Bogu i Jego dziełu”.

Powiedział, że aktualnie Córki św. Franciszka pracują: w Sandomierzu, Lublinie, Łęcznej, Radomiu, Skaryszewie, Warszawie, Częstochowie oraz w Ustrzykach Dolnych i Bytomiu. Pełnią  też funkcje w instytucjach kościelnych oraz pracują w domu rekolekcyjnym w Sandomierzu oraz w Sanktuarium Maryjnym w Wysokim Kole.

“Życzę Wam drogie Siostry przy okazji tego pięknego Jubileuszu niezachwianej wiary, pokładania ufności jedynie w Bogu oraz życia Ewangelią na co dzień” – powiedział na zakończenie bp Miziński.

Zdjęcie ilustracyjne: www.franciszkanki-sandomierz.pl

 

Jubileuszu 90-lecia Zgromadzenia Córek św. Franciszka Serafickiego, 27 X 2018

NO COMMENTS