I Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu „Margaretka”

08-10-2016
2689

W sobotę, 8 października, do Sanktuarium św. Jana Pawła II i Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach pielgrzymować będą członkowie Apostolatu „Margaretka” z całej Polski.

„W ogłoszonym przez papieża Franciszka Roku Miłosierdzia zapraszamy do miejsc, które w sposób szczególny związane są z Bożym Miłosierdziem. W klasztorze Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Łagiewnikach żyła św. Faustyna. W pobliskiej fabryce Solvay umacniało się powołanie kapłańskie Karola Wojtyły. Będziemy modlić się o świętość kapłanów, by – jak pisze Apostołka Bożego Miłosierdzia – byli jasnymi świecami, które oświecają dusze” – zachęcają organizatorzy.

Sobotnia pielgrzymka rozpocznie się o godz. 9.00 w Sanktuarium Św. Jana Pawła II, przy ul. Totus Tuus 32 w Krakowie. Właśnie tam pielgrzymi zgromadzeni wokół relikwii papieża Polaka, zawierzą siebie, kapłanów i cały Apostolat „Margaretka” w Polsce opiece św. Jana Pawła II.

Następnie o godz. 9.30 pielgrzymi wyruszą do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, odmawiając jednocześnie różaniec w intencji kapłanów. Następnie w Bazylice Bożego Miłosierdzia wysłuchają konferencji.

Centralnym punktem pielgrzymki będzie Msza św. o godz. 12.00, pod przewodnictwem bp. Jana Zająca. Po niej pielgrzymi będą adorować Jezusa, ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Pielgrzymka zakończy się o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego.

Apostolat „Margaretka” już od 1981 roku gromadzi wiernych z całego świata, którzy swoją modlitwą i wyrzeczeniem wspierają kapłanów. W Polsce Centrum Apostolatu „Margaretka” tę formę modlitwy krzewi już od 7 lat. Członkowie Apostolatu codziennie modlą się za konkretnych kapłanów, w odpowiedzi na prośbę Maryi Królowej Pokoju. Organizują również liczne spotkania modlitewne, adoracje, krucjaty czy rekolekcje. W swoich modlitwach pamiętają także o osobach konsekrowanych, gorliwie modląc się o liczne powołania kapłańskie, zakonne, misyjne, ale i hospicyjne.

Symbolem Apostolatu jest margaretka, czyli niewielki biały kwiatek o siedmiu płatkach, które symbolizują siedem dni tygodnia. W centrum kwiatu należy wpisać imię i nazwisko kapłana, a na listkach imiona i nazwiska siedmiu osób, które przyrzekają modlić się w intencji duchownego. Margaretkę mogą tworzyć pojedyncze osoby lub całe rodziny. Najważniejsze jednak, by każdego dnia ktoś otaczał modlitwą konkretnego kapłana.

Sobotnią pielgrzymkę Apostolatu do Łagiewnik objął patronatem honorowym kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski. Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest na stronie www.apostolatmargaretka.pl.

KAI