(Polski) Inauguracja roku jubileuszowego pierwszej polskiej klaryski

0
122

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

W przyszłym roku przypada 750. rocznica śmierci pierwszej polskiej klaryski – bł. Salomei. Ale już niedzielę 19 listopada 2017 r. w kościele klarysek przy ul. Grodzkiej w Krakowie zostanie zainaugurowany Rok Jubileuszowy. O godz. 17.00 uroczystemu dziękczynieniu przewodniczyć będzie o. bp Damian Muskus.

Do rozpoczęcia Roku Jubileuszowego siostry i czciciele bł. Salomei chcą przygotować się poprzez nowennę.

„Każdego dnia, od 10 do 18 listopada w naszym kościele pw. św. Andrzeja Apostoła przy ul. Grodzkiej 54 będzie sprawowana Msza św. o godz. 17.00, a po niej krótkie nabożeństwo z uczczeniem relikwii Błogosławionej” – zapowiada ksieni m. Joanna Długa. „Krakowska wspólnota Sióstr Klarysek pragnie zaprosić do wspólnej modlitwy i duchowej łączności” – dodaje przełożona klasztoru. Matka Joanna zapewnia, że siostry, trwając na modlitwie, wypraszają wszystkim potrzebne łaski przez wstawiennictwo bł. Salomei.

W roku 2018 planowana jest nowenna miesięcy od lutego do października. Więcej o Jubileuszu i bł. Salomei można przeczytać na stronie www.klaryski.pl

Błogosławiona Salomea (1211 lub 1212 – 1268), Piastówna – księżniczka, która odrzuciła koronę królewską i wybrała ubóstwo idąc śladem św. Franciszka i św. Klary. Odkryła, że na Miłość odpowiada się miłością: całkowitą, pełną oddania i rezygnacji z siebie.

o. Jan Maria Szewek OFMConv

NO COMMENTS