Jasna Góra: pielgrzymka czytelników i pracowników Niedzieli

17-09-2016
890

Odpowiedzialność za kształtowanie opinii publicznej przypomniał na Jasnej Górze abp Wacław Depo. Przewodniczący Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Środków Społecznego Przekazu odprawił Mszę dla 20. pielgrzymki czytelników i pracowników Tygodnika Katolickiego Niedziela. Eucharystia była dziękczynieniem za 90 lat istnienia pisma i modlitwą za wszystkich dziennikarzy w przededniu polskich obchodów Światowego Dnia Środków Społecznego Przekazu.


Za Papieżem Franciszkiem abp Depo przypomniał: „To nie technologia określa, czy komunikacja jest autentyczna, czy też nie, ale serce człowieka i jego zdolność do dobrego wykorzystania środków jakimi dysponuje”.

Metropolita częstochowski podkreślił, że wobec konkretnego znaku zła czy prowokacji, jak choćby ostatnia kampania „Przekażmy sobie znak pokoju”,  katolicy nie mogą odpowiadać inaczej, jak tylko modlitwą o miłosierdzie, które nie jest dawaniem łaski „po taniej cenie” i nie oznacza banalizacji zła.

Redaktor naczelna Niedzieli zauważyła, że media katolickie powinny stanowić pewnego rodzaju busolę wskazującą ewangeliczne wartości: „Musimy pokazywać, jak ludzie powinni reagować w tym bardzo trudnym świecie, pełnym pułapek; jak nie dać się zwieść nieprawdom” – powiedziała Lidia Dudkiewicz.

W telegramie z okazji 90-lecia Niedzieli prezydent Polski Andrzej Duda podziękował pismu za odważne zabieranie głosu w sprawach społecznych. Przypomina ono o spoczywającej na każdym z nas odpowiedzialności za kształt społeczeństwa, za przyszłość narodu i Ojczyzny.

I. Tyras, Jasna Góra/ rv

Powered by WPeMatico