Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

9 stycznia 2021 roku w katedrze polowej Wojska Polskiego o godz. 15.00 odbędzie się uroczystość przyznania wyróżnień Benemerenti, „dobrze zasłużonym”. Transmisję z tego wydarzenia będzie można oglądać na stronach internetowych Ordynariatu Polowego (www.ordynariat.wp.mil.pl i www.ordynariat.pl) oraz na stronie katedry polowej Wojska Polskiego (www.katedrapolowa.pl).

Wyróżnienie Benemerenti przyznawane jest przez Ordynariat Polowy Wojska Polskiego od 1995 roku. Otrzymują je osoby, stowarzyszenia czy instytucje, które w życiu, podejmowanych inicjatywach i realizowanych projektach „dają świadectwo najwyższym wartościom, jakimi w życiu jednostki i społeczeństwa są prawda i sprawiedliwość”.

W tym roku przyznanie wyróżnień Benemerenti, ze względu na ograniczenia związane z Covid-19, odbędzie się w innej niż zazwyczaj formie.

W minionym roku w gronie uhonorowanych statuetką znaleźli się: Dowództwo Garnizonu Warszawa, Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni, Centrum Przygotowania do Misji Zagranicznych i Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa. Wśród nagrodzonych w poprzednich latach byli m.in. Archidiecezja Warszawska, Fundacja „Akogo?, Polskie Radio SA, ostatni prezydent RP na uchodźstwie, Ryszard Kaczorowski.

BP KEP