Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia „zbliża się wielkimi krokami” – powiedział kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski podczas otwarcia konferencji na temat kard. Stefana Wyszyńskiego. Spotkanie „Kardynał Stefan Wyszyński arcybiskup gnieźnieński i warszawski. 70 lat po ingresie” rozpoczęło się 9 kwietnia rano na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

“Dalej modlimy się o beatyfikację” – powiedział kard. Kazimierz Nycz na UKSW.  „W beatyfikacji udowadniamy świętość tego człowieka, to znaczy siłę, skalę jego zjednoczenia z Chrystusem. I to wszystko, co w jego nauczaniu, w jego kazaniach, w jego listach było wyrazem owej duchowej więzi z Panem Bogiem czyli świętości”- podkreślił.

Metropolita warszawski zachęcał, by w czasie poprzedzającym beatyfikację sięgać do spuścizny kard. Stefana Wyszyńskiego i poznawać jego postać nie tylko od strony historycznej, ale też duchowej. Jak zauważył, jest duża różnica pomiędzy poziomem wiedzy na temat Prymasa Tysiąclecia w środowiskach, w jakiś sposób z nim związanych, jak np. szkoły jego imienia a w innych miejscach. Dlatego podkreślił, jak ważne jest to, by „starszym przypomnieć, a młodszych nauczyć wiele o nim”, aby nas nie zaskoczyła beatyfikacja.

Konferencja naukowa poświęcona kard. Stefanowi Wyszyńskiemu organizowana jest przez  UKSW oraz Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego. Spotkanie  potrwa do wieczora.

>>Program konferencji

BP KEP/ www.archwwa.pl

 

NO COMMENTS