(Polski) Kolejne rodziny przyjęte w archidiecezji krakowskiej

0
730

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

W Domu rekolekcyjnym Grup Apostolskich w Bukowinie Tatrzańskiej przebywa 21 osób pochodzących z Zaporoża, Charkowa i Kijowa. Pracownicy Caritas, mieszkańcy Bukowiny oraz animatorzy RAM-u dokładają starań, by niczego im nie zabrakło.

Na plebanii przy kościele św. Barbary w Trzebini zamieszkały dwie rodziny z Kijowa. Najmłodszy jej członek, Bronek, ma niecałe dwa miesiące. Do Polski dotarli oni z kilkoma reklamówkami i dokumentami. Ogłoszona zbiórka potrzebnych rzeczy, w której wzięli udział parafianie i inni darczyńcy, zakończyła się po kilku godzinach z powodu ogromnego odzewu. Udało się również przerobić dużą salę na plebanii na mniejsze pokoje i odpowiednio je wyposażyć.

Do Domu Samotnej Matki przy ul. Przybyszewskiego 39 w Krakowie przyjechały mamy z dziećmi, które przebywały w kijowskim domu dla samotnych matek. Choć budynek ten nie jest jeszcze oficjalnie otwarty po remoncie, Wydział Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Krakowskiej wyszedł naprzeciw aktualnym potrzebom. Oprócz podstawowych potrzeb, które z pomocą dobrych ludzi udało się zapewnić, dzieci objęto także opieką pediatryczną.

ми думаємо про вас. багато любові від… – Myślimy o Tobie. Dużo miłości od… – takie rysunki powieszone są w namiocie Caritas na placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Krakowie, w którym uchodźcy mogą zjeść ciepły posiłek przez całą dobę.

Aktualnie do punktów prowadzonych przez Caritas Archidiecezji Krakowskiej potrzebne są:

1.Środki higieny osobistej:– żele pod prysznic, szampony do włosów, mydła,– dezodoranty,– pianki do golenia i golarki,– szczotki do włosów,– kremy do twarzy i rąk,– kremy na odparzenia dla niemowląt,– podpaski.

2. Żywność:– soczki, musy, jedzenie w słoikach dla małych dzieci,– zapakowane fabrycznie rogaliki typu 7days,– cukierki, jajka niespodzianki – sprawiają wiele radości dzieciom,– herbata, kawa rozpuszczalna, cukier.

3. Ładowarki do telefonów, baterie, powerbanki

4. Skarpetki, bielizna

5. Worki na śmieci – 240 litrów, plastikowe miseczki na zupę – 450 ml, kubki na herbatę.

Prosimy o nieprzynoszenie ubrań.

Miejsca zbiórki: – Punkt na dworcu PKP w Krakowie obok Biedronki przy peronie 1,– Arcybractwo Miłosierdzia – ul. Sienna 5

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

NO COMMENTS