(Polski) Komunikat w sprawie Nieszporów w sobotę 2 listopada 2019 r.

0
579

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Gdy Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych przypada w sobotę 2 listopada, wieczorem tego dnia odmawia się normalnie I Nieszpory z nadchodzącej niedzieli – czytamy w komunikacie w sprawie Nieszporów w sobotę 2 listopada 2019 roku.

W Komunikacie czytamy, że – zgodnie z objaśnieniem ówczesnej Świętej Kongregacji ds. Sakramentów i Kultu Bożego z 1984 roku – jeśli Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych przypada w sobotę 2 listopada, wieczorem tego dnia odmawia się I Nieszpory z nadchodzącej niedzieli. Jeżeli jednak Nieszpory sprawowane są z udziałem ludu, można odmówić II Nieszpory za zmarłych.

Podajemy pełną treść Komunikatu:

Komunikat w sprawie Nieszporów w sobotę 2 listopada 2019 r.

Zgodnie z objaśnieniem udzielonym w 1984 przez ówczesną Świętą Kongregację ds. Sakramentów i Kultu Bożego, gdy Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych przypada w sobotę 2 listopada, wieczorem tego dnia odmawia się normalnie I Nieszpory z nadchodzącej niedzieli. Jeśli jednak sprawuje się te Nieszpory z udziałem ludu, można użyć II Nieszporów za zmarłych. Zob. Notitiae 1984, s. 605 (por. Notitiae 1974, s. 40).

BP KEP

NO COMMENTS