Koncert bp. Antoniego Długosza

08-08-2016
1027

Biskup “od dzieci” wystąpił w niedzielny wieczór z koncertem w kościele parafialnym pw. Matki Boskiej Królowej Aniołów w Białym Dunajcu. Nie tylko zaśpiewał, ale i zatańczył z góralkami argentyńskie tango.

– Bardzo się cieszę, że jestem między wami. Pamiętajcie, że Bóg jest miłosierny i nie ma dla, dla nas chrześcijan, spraw nie możliwych do ogarnięcia. Uśmiechajcie i idźcie z nadzieją przez świat. Proszę was o to – mówił bp Antoni Długosz. A potem hierarcha zawładnął już sercami wiernych w kościele parafialnym w Białym Dunajcu. Było tango dedykowane papieżowi Franciszkowi. Nie tylko zaśpiewane, ale i zatańczone. U boku biskupa stanęła Hania Stasińska, laureatka Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Religijnej w Skaryszewie

Księdzu biskupowi podczas koncertu towarzyszyła kapela góralska i Hanka Rybka. To wszechstronna wokalistka pochodząca z Poronina, dla której muzyka była i jest naturalnym dopełnieniem codziennego życia. Jak sama przyznaje, śpiewa od zawsze. Profesjonalistka w każdym calu. I tym razem oklasków nie było końca. “Krywaniu, krywaniu” w jej wykonaniu zawsze brzmi niesamowicie. Podobnie jak niezwykle piękna i wzruszająca “Modlitwa” poświęcona zmarłemu ratownikowi TOPR.

W skład kapeli góralskiej weszli młodzi muzykanci: Jan Michałczak, Paweł Majerczyk, Paweł Dziedzina, Jan Jakubiec.

Na zakończenie górale zaśpiewali księdzu biskupowi papieskie “Życzymy, życzymy”. Były też upominki dla hierarchy. – Jeszcze raz wam dziękuję za to spotkanie. Pamiętajcie, nadzieja i jeszcze raz nadzieja – podkreślał bp Długosz. Następnie udzielił wszystkim błogosławieństwa.

Bp Antoni Długosz jest już biskupem seniorem archidiecezji częstochowskiej. Hierarcha nazywany jest biskupem “od dzieci”. W telewizyjnym programie “Ziarno” tańczy i śpiewa z dziećmi. Jest diecezjalnym duszpasterzem dzieci specjalnej troski. Dla takich dzieciaków w Częstochowie kupił instrumenty perkusyjne, na których grają podczas Mszy świętej.

Bp Długosz najbliższe dni spędzi pod Tatrami. Hierarcha zatrzymał się w zakopiańskiej “Księżówce”.

KAI

fot. za http://nz24.pl