Konstancin-Jeziorna: Szkolenie rzeczników instytucji kościelnych

01-12-2016
1865

W Konstancinie-Jeziornie 30 listopada zakończyło się trzydniowe szkolenie rzeczników instytucji kościelnych. Duchowni, osoby konsekrowane i świeccy uczyli się komunikowania ze światem za pośrednictwem starych i nowych mediów.

Red. Robert Mazurek (Rzeczpospolita, RMF FM) mówił, jak przygotowywać przełożonych do udzielania przez nich wywiadów prasowych i radiowych.

Red. Maria Stepan (Wiadomości TVP1) i operator Radosław Sęp (Wiadomości TVP1) przeprowadzili ćwiczenia z udzielania wypowiedzi dla telewizyjnych serwisów informacyjnych.

Najwięcej czasu podczas szkoleń było poświęconych komunikowaniu się przez internet. Rzecznicy spotkali się m.in. z Jakubem Bielem (Solgaz & Instytut Medialny), Konradem Kruczkowskim (haloziemia.pl), Magdaleną Daniłoś (Video Marketing blog magdalenadanilos.pl), Weroniką Zagułą (vlog: ‪http://youtube.com/weronikazagula) ‬oraz z Magdaleną Piórek i Moniką Przybysz (Snapchat).

Choć były to już 12. Warsztaty, to jednak po raz pierwszy podjęto nową tematykę – protokół dyplomatyczny i etykietę. Zajęcia z tego zakresu poprowadziła Bogumiła Więcław z Europejskiej Akademii Dyplomacji.

Organizatorami dorocznych szkoleń rzeczników instytucji kościelnych są o. Jan Maria Szewek – rzecznik krakowskiej prowincji franciszkanów oraz prof. dr hab. Monika Przybysz i ks. prof. dr hab. Józef Kloch z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

jms