(Polski)  Konwój humanitarny z Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej

0
213

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Z Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej 30 kwietnia wyruszył kolejny konwój humanitarny. W skład konwoju wchodziło 7 samochodów dostawczych, wypełnionych po brzegi specjalnie przygotowanymi pakietami z żywności i artykułami higienicznymi. Dary zostały pozostawione we Lwowie, a stamtąd przekazane ludziom zamieszkującym północne rejony obwodu kijowskiego oraz Charkowa.

„Oczywiście  nie zapomnieliśmy też  o  Siostrach  Dominikankach z  Sobotniej Szkoły Języka Polskiego w Żółkwi, które jak zwykle były bardzo wdzięcznie za okazaną pomoc” – informuje  Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

Tego dnia jej przedstawiciele odwiedzili także szpital wojskowy we Lwowie.  Uczestniczyli tam w spotkaniu  mającym na celu nawiązanie stałej współpracy.

Był to kolejny transport i kolejne nowe osoby, które włączają się w niesienie pomocy humanitarnej na Ukrainie.  „Dziękujemy wszystkim darczyńcom i wolontariuszom, że jesteście z nami!  Bez Was ta pomoc  nie byłaby możliwa!” – podkreślają przedstawiciele Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

Diec. Zamojsko-Lubaczowska

Więcej

NO COMMENTS