Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Rodziny z ponad 100 krajów świata biorą udział w trwającym od 21 do 26 sierpnia w Dublinie w Irlandii IX Spotkaniu Rodzin. – To okazja, by jeszcze raz przemyśleć tajemnicę miłości we współczesnym świecie – podkreśla ks. Przemysław Drąg z Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin, relacjonując przebieg spotkania.

Wśród ponad 200 panelistów w Dublinie jest około 90 kobiet, 60 mężczyzn i 50 kapłanów, którzy na co dzień pracują z rodzinami i małżeństwami. Omawiając głoszone konferencje, ks. Drąg zauważył,  że “część teoretyczna zawsze otrzymuje pewną kontynuację części praktycznej”, a prelegenci, którzy przedstawiają referaty, mają okazję posłuchać też wypowiedzi konkretnych małżeństw, które przeżyły daną sytuację. Małżeństwa dzielą się swoim świadectwem życia m.in. w tak trudnych sytuacji, jak utrata dzieci.

“Dziś rano mówiliśmy m.in. o tym, co robić, kiedy w domu latają talerze, i nie wiadomo jak je potem wszystkie połapać i jak je potem posklejać. W związku z tym ta refleksja teoretyczna łączy się z przekazem, w jaki sposób praktycznie przeżywać miłość w rodzinie, co to znaczy przebaczenie, w jaki sposób odkrywać radość” – powiedział  ks. Drąg.

Jak relacjonował, w trakcie kongresu jest wiele stoisk, gdzie każdy może podejść, spotkać się z panelistami i porozmawiać. Są wśród nich m.in. miejsca, w których można dowiedzieć się, na czym polega naturalne planowanie rodziny, a także spotkać się z organizacjami i  zgromadzeniami, które zajmują się pielęgnowaniem duchowości małżeńskiej.

Tegoroczny temat spotkania skupia się wokół Adhortacji Apostolskiej „Amoris laetitia”: „Ewangelia Rodziny: radość dla świata”. Delegatami Konferencji Episkopatu Polski na spotkaniu są bp Wiesław Śmigiel, przewodniczący Rady ds. Rodziny KEP, ks. Przemysław Drąg z Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin oraz rodzina pani Marty Kuczaj-Wierzbickiej i pana Henryka Kuczaja z Archidiecezji Krakowskiej.

Zdjęcia z Dublina:

Spotkanie Rodzin w Dublinie, 21-26.08.2018

BPKEP

NO COMMENTS