Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Informacje z życia Kościoła w Polsce będą jeszcze bardziej obecne w zagranicznych mediach, tak by docierały do ludzi na całym świecie – zapowiada Dyrektor Biura ds. Komunikacji Zagranicznej Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

„Promocja nauczania św. Jana Pawła II, szczególnie w setną rocznicę jego urodzin, to jedno z priorytetowych zadań w najbliższym czasie. Będziemy współpracowali z zagranicznymi mediami, by pontyfikat św. Jana Pawła II był jeszcze bardziej przypominany. Chcemy również, by informacje o wydarzeniach religijnych i kulturalnych związanych z Ojcem Świętym były publikowane w międzynarodowych mediach” – powiedział ks. Rytel-Andrianik, który kilka dni temu otrzymał dekret powołujący go na stanowisko Dyrektora Biura ds. Komunikacji Zagranicznej Sekretariatu KEP.

Dodał, że chciałby uwagę zagranicznych mediów skierować na osobę kard. Stefana Wyszyńskiego, również w kontekście jego pokojowego przeciwstawiania się reżimowi komunistycznemu. „Oczekujemy na beatyfikację Prymasa Tysiąclecia, dlatego celem naszych działań komunikacyjnych jest dotarcie do jak najszerszej grupy odbiorców na całym świecie” – zaznaczył.

„Ważną kwestią jest także docieranie do środowisk polonijnych, to około 20 mln osób na całym świecie. Planujemy ścisłą współpracę z Polskimi Misjami Katolickimi i mediami polonijnymi, m.in. z portalem polskifr.fr, na którym publikowane są informacje dotyczące życia Polonii z Francji, USA, Wielkiej Brytanii, Niemiec” – podkreślił.

Przewodniczący Episkopatu Polski, abp. Stanisław Gądecki zapowiadając w czerwcu tego roku utworzenie biura ds. komunikacji zagranicznej Sekretariatu KEP, powiedział: „Kościół w Polsce ma wiele treści do przekazania za granicę. Wiele osób chce być na bieżąco z tym, czym żyje Kościół w Polsce, my zaś chcemy być na bieżąco z tym co dzieje się w Kościele w innych krajach”.

Dyrektor Biura ds. Komunikacji Zagranicznej Sekretariatu KEP podkreślił, że informacje z życia Kościoła w Polsce będą tłumaczone na kilka języków, szczególnie na: angielski, włoski, francuski, niemiecki, hiszpański, rosyjski i hebrajski. Będzie to również promocja naszego kraju, jego historii i kultury.

Biuro ds. komunikacji zagranicznej Sekretariatu KEP