Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

J.E. Arcybiskup Henryk Hoser

oraz Komitet Inicjatywy Ustawodawczej #ZatrzymajAborcję

zapraszają na konferencję prasową pt.

Medycyna w służbie życiu. O zakazie aborcji eugenicznej w polskim prawie

4 stycznia 2018 r. godz. 12:00

Akademik Praski ul. Floriańska 3a

Udział wezmą:

Abp Henryk Hoser, przewodniczący Zespołu Ekspertów ds. Bioetycznych KEP

prof. dr hab. Andrzej Kochański, genetyk, PAN, Zespół Ekspertów ds. Bioetycznych KEP

Mateusz Maranowski, Polskie Radio 24, dorzeczy.pl

Kaja Godek , Fundacja Życie i Rodzina, pełnomocnik inicjatywy #ZatrzymajAborcję

Patrycja Zdziech, Fundacja Życie i Rodzina

Współczesna medycyna nie ma wątpliwości, że od chwili poczęcia mamy do czynienia z nowym organizmem ludzkim. Przez pierwsze dziewięć miesięcy swojego życia dziecko pozostaje silnie zależne organizmu matki, jest już jednak w pełni człowiekiem. Aborcja jest zawsze zabójstwem niewinnego dziecka. Aborcje eugeniczne mają szczególnie brutalny charakter, gdyż wykonywane są do szóstego miesiąca ciąży włącznie, nierzadko rodzą się z nich żywe dzieci, które zostawiane są przez personel szpitali na śmierć.

Przyzwolenie na aborcję eugeniczną powoduje, że medycyna przestaje być nauką służącą człowiekowi. Genetyka staje się narzędziem selekcji ludzi i odbierania części z nich prawa do życia. W Sejmie RP czeka na rozpatrzenie projekt ustawy #ZatrzymajAborcję podpisany przez 830 000 obywateli. Jest to rekordowe poparcie dla projektu antyaborcyjnego i donośny głos Polaków wołających o ochronę najsłabszych i najbardziej niewinnych dzieci zabijanych dziś codziennie w szpitalach w majestacie prawa.