Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Przebywający w Polsce imigranci ze Wschodu wraz z polskimi przyjaciółmi i znajomymi spotkają się w Dniu Migranta i Uchodźcy (14 stycznia) na wspólnej modlitwie i kolędowaniu w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski. Mszy św. w ich intencji będzie przewodniczył dyrektor Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie ks. Leszek Krzyża TChR.

„Chcemy odpowiedzieć na zaproszenie papieża Franciszka i polskich biskupów i spotkać się w gronie osób, które znalazły w Polsce drugą ojczyznę” – powiedział ks. Leszek Kryża TChR, dyrektor Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

Msza św. będzie sprawowana według formularza „za uchodźców i migrantów” z Mszału Rzymskiego. Po Eucharystii, podczas wspólnego kolędowania, zebrani zaśpiewają kolędy z krajów, z których pochodzą, m.in. po polsku, białorusku, ukraińsku, rosyjsku i węgiersku.

Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy obchodzony jest w drugą niedzielę po uroczystości Objawienia Pańskiego. W tym roku towarzyszy mu zachęta do odprawienia Mszy św. według formularza modlitwy za uchodźców i wygnańców.

Biuro Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie/KAI/BPKEP

NO COMMENTS