Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

O comiesięczną modlitwę w intencji obrony nienarodzonych apelują Instytut Myśli Schumana i Grupy Schumana. Ich przedstawiciele będą się modlić dziś o godz. 19.00 w archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie w intencji „walki z pandemią zabijania nienarodzonych dzieci” w ramach „Modlitwy bez Granic”.

Instytut Myśli Schumana przypomina słowa kard. Stefana Wyszyńskiego o tym, że naród, który zabija własne dzieci, jest narodem bez przyszłości. Zachęca do „integrowania się wszystkich ludzi dobrej woli, przywódców politycznych i przywódców duchowych z całego świata wokół modlitwy do Miłosierdzia Bożego każdego dnia o godz. 15.00 oraz Modlitwy bez Granic (która obejmuje Mszę Świętą) w stolicach wszystkich krajów 13 dnia każdego miesiąca”.

„Obecne doświadczenie epidemii uświadomiło już wielu ludziom jak wielką wartość ma życie, dlatego sytuacja ta jest sygnałem dla wszystkich narodów i ich przywódców oraz polityków do odwrócenia się od mordowania nienarodzonych dzieci” – czytamy w materiałach przesłanych przez Instytut Schumana.

Instytut zaprasza „wszystkich Polaków i wszystkich ludzi dobrej woli na świecie do włączenia się w dzieło modlitewne i działanie na rzecz „WSPÓLNOTY SERCA Z NIENARODZONYMI DZIEĆMI”, co będzie się przyczyniać do budowania Jedności, Solidarności i Pokoju w Polsce, Europie i na świecie”.

„Modlitwa bez Granic” to Msza Święta zamawiana co miesiąc przez Instytut Myśli Schumana i Grupy Schumana. Ich przedstawiciele modlą się w intencji powrotu Europy do korzeni chrześcijańskich i szybkiej beatyfikacji Sługi Bożego Roberta Schumana. Od dzisiaj intencją Eucharystii będzie również „walka z pandemią zabijania nienarodzonych dzieci”.

Instytut Myśli Schumana/ BP KEP