Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Parafia św. Michała Archanioła i bł. ks. Bronisława Markiewicza w Toruniu oraz wspólnota czcicieli św. Michała Archanioła zaprasza do intensywnej modlitwy za Ukrainę. – Pragniemy naszą pomoc dla naszych sąsiadów nie ograniczać jedynie do dóbr materialnych, lecz również podjąć intensywną modlitwę za naród ukraiński. Stąd pojawiła się inicjatywa modlitewna o pokój w Ukrainie – mówi ks. Krzysztof Winiarski, proboszcz parafii.

Został wydany obrazek z wizerunkiem św. Michała Archanioła z pl. Niepodległości (tzw. Majdan). Ten przemożny Archanioł jest patronem Ukrainy i miasta Kijów. Na odwrocie znajduje się modlitwa za wstawiennictwem św. Michała Archanioła za naszych udręczonych siostry i braci za wschodnią granicą. Osoby chętne do zaangażowania w tę inicjatywę modlitewną i rozprowadzenie tych obrazków z modlitwą za wstawiennictwem Wodza Wojsk Niebieskich zapraszamy do współpracy – mówi ks. Winiarski.

Osoby zainteresowane współpracą proszone są o kontakt pod nr. telefonu 56 622 27 31 lub pisząc na adres e-mail: biuro@torun-michalici.pl

xpb