(Polski) Obchody tegorocznego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan

15-01-2018
904

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Nabożeństwo centralne Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan 2018 odbędzie się w niedzielę, 21 stycznia, o godz. 18:00 w prawosławnej cerkwi Św. Trójcy w Siedlcach (ul. Brzeska 15). Kazanie wygłosi bp Krzysztof Nitkiewicz z Kościoła Rzymskokatolickiego, przewodniczący Rady ds. Ekumenizmu Konferencji Episkopatu Polski.

W całej Polsce w Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan oraz jego okolicach będą miały miejsce spotkania i nabożeństwa ekumeniczne z udziałem duchownych i wiernych różnych Kościołów chrześcijańskich.

Inne spotkania ekumeniczne:

Białystok: 

17 stycznia, środa
Zespół Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia, ul. Kościelna 3
Zawody sportowe o puchar Małych Radości Ekumenicznych

19 stycznia, piątek, godz. 17:00
Cerkiew prawosławna p.w. Świętego Ducha, ul. Antoniuk Fabryczny 13
Nabożeństwo w intencji jedności chrześcijan
Przewodniczy: abp Jakub, ordynariusz prawosławnej diecezji białostocko-gdańskiej
Kazanie: abp Tadeusz Wojda SAC, rzymskokatolicki metropolita białostocki

21 stycznia, niedziela, godz. 10:00
Kaplica ewangelicko-augsburska, ul. Dolistowska 17
Nabożeństwo ekumeniczne
Kazanie: ks. Wojciech Szerszeń (Kościół Rzymskokatolicki)

21 stycznia, niedziela, godz. 18:00
Kościół rzymskokatolicki p.w. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, ul. ks. Suchowolca 27
Msza św. w intencji jedności chrześcijan
Przewodniczy: abp Tadeusz Wojda SAC, rzymskokatolicki metropolita białostocki
Kazanie: abp Jakub, ordynariusz prawosławnej diecezji białostocko-gdańskiej

23 stycznia, wtorek, godz. 17:00
Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne, ul. Warszawska 46
Trójgłos ekumeniczny na temat „Duch, który umacnia miłość”
Nieszpory ekumeniczne pod przewodnictwem bp. Henryka Ciereszki (Kościół Rzymskokatolicki)
Kazanie: ks. Tomasz Wigłasz (Kościół Ewangelicko-Augsburski)

24 stycznia, środa, godz. 16:00
Sanktuarium bł. Bolesławy Lament, ul. Stołeczna 5
Konferencja na temat „Widzialnie o Niewidzialnym – Duch Święty w ikonografii”, ks. dr hab. Radosław Kimsza
Msza św. w intencji jedności chrześcijan z udziałem osób konsekrowanych

22 lutego, czwartek, godz. 9:30–13:00
Zespół Szkół Handlowo-Ekonomicznych, ul. Bema 105
XII Międzyszkolne Ekumeniczne Spotkanie Młodych

Bydgoszcz:

Środa 17.01.2018 godz. 17.00 Kościół Ewangelicko – Augsburski, Parafia pw. Zbawiciela, Bydgoszcz, ul. Warszawska 8

Czwartek 18.01.2018 godz. 17.00 Kościół Polskokatolicki, Parafia pw. Zmartwychwstania Pańskiego, Bydgoszcz, ul. Sniadeckich 36

Wtorek 23.01.2018 godz. 18.00  Kościół Rzymskokatolicki, Parafia pw. NMP z Góry Karmel, Bydgoszcz, ul. Spacerowa 69

Czwartek 25.01.2018 godz. 17.00 Kościół Ewangelicko – Metodystyczny, Parafia pw. Opatrzności Bożej, Bydgoszcz, ul. Pomorska 41

Piątek 26.01.2018 godz. 17.00 Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławny, Parafia pw. Sw. Mikołaja, Bydgoszcz, ul. Nowy Rynek 5

Diecezja Ełcka:

19 stycznia, piątek, godz. 9.00 Cerkiew prawosławna – Liturgia Jordanu; godz. 18.00 Biblioteka Miejska – koncert zespołu klezmerskiego

21 stycznia, niedziela, godz. 18.00 Katedra pw. św. Wojciecha – Msza św. o zjednoczenie chrześcijan

23 stycznia, wtorek, godz. 18.00 Kościół pw. Królowej Apostołów – nabożeństwo dziękczynno-błagalne. Modlitwę prowadzą Rodziny Nazaretańskie

24 stycznia, środa, godz. 18.30 Kościół pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty – Nieszpory Ekumeniczne z udziałem Domowego Kościoła

25  stycznia, czwartek, godz. 18.00 Kościół pw. Opatrzności Bożej – Ekumeniczny Krąg Biblijny

26 stycznia, piątek, godz. 18.00 Sanktuarium Chrystusa Sługi – nabożeństwo ekspiacyjno-przebłagalne do Miłosierdzia Bożego za grzechy podziału prowadzone przez wspólnotę Neokatechumenatu

28 stycznia, niedziela, godz. 11.00 Zbór ew-metodystyczny – Nabożeństwo Ekumeniczne

30 stycznia, wtorek, godz. 18.00 Biblioteka Miejska – spotkanie ekumeniczne na temat: „Cuda w świecie biblijnym i dzisiaj”

W diecezji ełckiej nabożeństwa ekumeniczne odbędą się także w Mikołajkach, Piszu, Rynie, Giżycku i Suwałkach.

Kalisz, Konin i okolice:

14 stycznia, niedziela, godz. 9:30, Konin
Parafia Ewangelicko-Augsburska
Nabożeństwu przewodniczy: ks. Waldemar Wunsz (Kościół Ewangelicko-Augsburski)
Kazanie: ks. prałat Dariusz Kaliński (Kościół Rzymskokatolicki)

18 stycznia, czwartek, godz. 17:00, Żychlin k. Konina
Parafia Ewangelicko-Reformowana
Nabożeństwu przewodniczy: ks. Tadeusz Jelinek (Kościół Ewangelicko-Reformowany)
Kazanie: ks. prałat Dariusz Kaliński (Kościół Rzymskokatolicki)

19 stycznia, piątek, godz. 17:00, Zduńska Wola
Parafia Ewangelicko-Augsburska
Nabożeństwu przewodniczy: bp Jan Cieślar (Kościół Ewangelicko-Augsburski)
Kazanie: bp Wiesław Mering (Kościół Rzymskokatolicki)

21 stycznia, niedziela, godz. 17:00, Strzyżew
Parafia Polskokatolicka w Kotłowie, kościół filialny w Strzyżewie

22 stycznia, poniedziałek, godz. 17:00, Nowa Sobótka (gmina Grabów)
Parafia Starokatolicka Mariawitów św. Mateusza
Nabożeństwu przewodniczy: ks. Mateusz M. Felicjan Szymkiewicz (Kościół Starokatolicki Mariawitów)
Kazanie: o. Ryszard Kozłowski (franciszkanin, Kościół Rzymskokatolicki)

22 stycznia, poniedziałek, godz. 18:00, Konin
Parafia Rzymskokatolicka św. Bartłomieja Apostoła
Mszy św. przewodniczy: bp Wiesław Mering (Kościół Rzymskokatolicki)
Kazanie: ks. prałat Dariusz Kaliński (Kościół Rzymskokatolicki)
Słowo świadectwa: ks. Waldemar Wunsz (Kościół Ewangelicko-Augsburski)

24 stycznia, środa, godz. 18:00, Koło
Parafia Rzymskokatolicka Matki Boskiej Częstochowskiej
Mszy św. przewodniczy: bp Wiesław Mering (Kościół Rzymskokatolicki)
Kazanie: ks. prałat Dariusz Kaliński (Kościół Rzymskokatolicki)
Słowo świadectwa: ks. Tadeusz Jelinek (Kościół Ewangelicko-Reformowany)

25 stycznia, czwartek, godz. 16:00, Kalisz
Parafia Ewangelicko-Augsburska, kościół garnizonowy

25 stycznia, czwartek, godz. 18:00, Turek
Parafia Rzymskokatolicka św. Barbary
Mszy św. przewodniczy: bp Stanisław Gębicki (Kościół Rzymskokatolicki)
Kazanie: ks. prałat Dariusz Kaliński (Kościół Rzymskokatolicki)
Słowo świadectwa: ks. Waldemar Wunsz (Kościół Ewangelicko-Augsburski)

28 stycznia, niedziela, godz. 17:00, Kalisz
Parafia Prawosławna

Katowice:

18 stycznia 2018 r. (czwartek) – Kościół Oblatów w Katowicach przy ul Misjonarzy Oblatów, nabożeństwo w formie świadectwa – obecni będą ks. bp Marek Szkudło, bp Marian Niemiec, godz. 19.00

19 stycznia 2018 r. (piątek) – kościół ewangelicko-metodystyczny w Katowicach przy ul. Reymonta, kazanie wygłosi ks. bp senior Henryk Rother-Sacewicz, godz. 17.00

21 stycznia 2018 r. (niedziela) – kościół NMP w Katowicach przy ul. Mariackiej, centralne nabożeństwo, pod przewodnictwem metropolity katowickiego abpa Wiktora Skworca, kazanie wygłosi ks. bp Marian Niemiec, godz. 17.00

22 stycznia 2018 r. (poniedziałek) – kaplica w Wyższym Śląskim Seminarium Duchonym przy ul. Wita Stwosza, nieszpory ekumeniczne, kazanie wygłosi  prezes synodu KEA ks. dr Adam Malina, godz. 18.00

24 stycznia 2018 r. (środa) – kościół baptystów w Bogucicach nabożeństwo ekumeniczne, kazanie wygłosi ks. dr Adam Palion, godz. 18.00

27 stycznia 2018 r. (sobota) – ekumeniczne kolędowanie w Panewnikach, podczas którego kazanie wygłosi prezes synodu KEA ks. dr Adam Malina, a uświetni swoim śpiewem chór Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego „Jubilate Deo” z Mysłowic, godz. 15.00

Kraków:

W Krakowie centralne nabożeństwo ekumeniczne Tygodnia odbędzie się w niedzielę 21 stycznia o godz. 15.00 w Sanktuarium Świętego Jana Pawła II, ul. Totus Tuus 32. Wezmą w nim udział metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski i zwierzchnicy Kościołów chrześcijańskich w Krakowie.

W sobotę 20 stycznia o godz. 16.30 na Oficjum o jedność w kościele św. Barbary przy pl. Mariackim zaprasza Wspólnota Chemin Neuf.

W czwartek 25 stycznia o godz. 18.00 w siedzibie KIK rozmowę nt. „Co nam dała Reformacja?” z udziałem ks. prof. Łukasza Kamykowskiego (ITFED UPJPII) i ks. Romana Prackiego (Kościół Ewangelicko-Augsburski) poprowadzi red. nacz. miesięcznika „Znak” Dominika Kozłowska.

Lublin:

18 stycznia – czwartek

12.30 – Msza św. (Kościół akademicki KUL)
18.00 – Nabożeństwo ekumeniczne (KOŚCIÓŁ POLSKOKATOLICKI, ul. Kunickiego 9)

19 stycznia – piątek

12.30 – Msza św. (Kościół akademicki KUL)
18.00 – Ekumeniczna debata pt. „Polska… ale jaka?” – prowadzi o. T. Dostatni OP (KLASZTOR OO. DOMINIKANÓW, ul. Złota 9)

20 stycznia – sobota

11.00 – Nabożeństwo międzywyznaniowe z okazji Dnia Wolności Religijnej (KOŚCIÓŁ ADWENTYSTÓW DNIA SIÓDMEGO, ul. Niecała 4)
15.00 – Promocja monografii „Spadkobiercy reformacji”: bp Jerzy Samiec (Biskup Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego RP), prof. Juliusz Gardawski (SGH), prof. Tadeusz Stegner (UG); uroczystość uświetni Chór Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Lublinie pod dyrekcją dr. Adama Załęskiego (ZAMEK LUBELSKI, ul. Zamkowa 9).

21 stycznia – niedziela

12.30 – Msza św. (Kościół akademicki KUL)
15.30 – Ekumeniczny koncert kolęd i pieśni bożonarodzeniowych różnych tradycji chrześcijańskich (COLLEGIUM MAIUS UNIWERSYTETU MEDYCZNEGO, ul. Jaczewskiego 4)
18.00 – Nieszpory (KOŚCIÓŁ PRAWOSŁAWNY, ul. Ruska 15)

22 stycznia – poniedziałek

12.30 – Msza św. (Kościół akademicki KUL)
18.00 – Nabożeństwo ekumeniczne (KOŚCIÓŁ EWANGELICKO-AUGSBURSKI, ul. Ewangelicka 1)

23 stycznia – wtorek

12.30 – Msza św. (Kościół akademicki KUL)
18.00 – Seans filmu pt. „Luter” (reż. Eric Till, 2003 r.; wstęp wolny) –wprowadzenie ks. Grzegorz Brudny: KINO „BAJKA”, ul Radziszewskiego 8

24 stycznia – środa

10.00 – Sesja naukowa pt. „Reformacja na ławie oskarżonych (?). Debata po Jubileuszu”: ks. dr hab. Przemysław Kantyka, prof. KUL; ks. dr hab. Sławomir Pawłowski, prof. KUL; dr Jerzy Sojka (ChAT) – CENTRUM TRANSFERU WIEDZY KUL, sala C-113.
12.30 – Msza św. (Kościół akademicki KUL)
18.00 – Nabożeństwo ekumeniczne (KOŚCIÓŁ ZIELONOŚWIĄTKOWY, ul. Tatarska 5)

25 stycznia – czwartek

12.30 – Msza św. (Kościół akademicki KUL)
18.00 – Nabożeństwo ekumeniczne i Msza św. (KOŚCIÓŁ RZYMSKOKATOLICKI, par. Nawrócenia św. Pawła, ul. Bernardyńska 5)

Łódź:

14 stycznia, godz. 18.00 – Kościół Ewangelicko-Augsburski w Łodzi, ul Piotrkowska 279

15 stycznia, godz. 18.00 – Kościół Polskokatolicki w Łodzi, ul. Limanowskiego 60

16 stycznia, godz. 18.00 – Kościół Starokatolicki Mariawitów w Łodzi, ul Franciszkańska 27

18 stycznia, godz. 18.00 – Kościół Chrześcijan Baptystów w Łodzi, ul. Nawrot 37

19 stycznia, godz. 18.00 – Kościół Ewangelicko-Metodystyczny w Łodzi, ul. WiN 2a

20 stycznia, godz. 17.00 – Autokefaliczny Kościół Prawosławny w Łodzi /katedra/, ul. Kilińskiego 56

21 stycznia, godz. 19.00 – Kościół Rzymskokatolicki- Archikatedra, ul. Piotrkowska 265

22 stycznia, godz. 18.00 – Kościół Ewangelicko-Reformowany w Łodzi, ul. Radwańska 37

23 stycznia, godz. 18.00 – Kościół Ewangelicko-Augsburski w Pabianicach, ul. Zamkowa 8

24 stycznia, godz. 18.00 – Kościół Rzymskokatolicki w Zgierzu, par. MB Dobrej Rady, ul. M. Skłodowskiej-Curie 5

25 stycznia, godz. 18.00 – Kaplica wspólnoty „Chemin Neuf” w Łodzi, ul. Jaracza 11.

Opole i okolice:

19 stycznia, piątek, godz. 9:00, Opole
Kościół św. Aleksego
Liturgia wschodnia połączona z uroczystym poświęceniem wody (Epifania w Kościołach Wschodnich)
Przewodniczenie i kazanie: ks. dr Mateusz Potoczny (Kościół Rzymskokatolicki)

20 stycznia, sobota, godz. 17:00, Kamień Śląski
Kaplica św. Sebastiana w Sebastianeum Silesiacum
Eucharystia z homilią ekumeniczną
Przewodniczenie i kazanie: abp prof. Alfons Nossol (Kościół Rzymskokatolicki)

21 stycznia, niedziela, godz. 11:00, Opole
Kościół św. Sebastiana
Eucharystia z homilią ekumeniczną
Przewodniczenie i kazanie: abp prof. Alfons Nossol (Kościół Rzymskokatolicki)

21 stycznia, niedziela, godz. 15:00, Pokój
Kościół ewangelicki
Nabożeństwo ekumeniczne
Przewodniczenie: ks. Eneasz Kowalski (Parafia Ewangelicko-Augsburska w Pokoju)
Kazanie: ks. Krzysztof Rusinek (Parafia Rzymskokatolicka w Pokoju)

21 stycznia, niedziela, godz. 16:15, Kluczbork
Kościół pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych
Nabożeństwo ekumeniczne z koncertem kolęd
Przewodniczenie: ks. dr Bernard Jurczyk (Parafia Rzymskokatolicka pw. M.B.W.W. w Kluczborku)
Kazanie: ks. Mateusz Łaciak (Parafia Ewangelicko-Augsburska w Kluczborku)

21 stycznia, niedziela, godz. 17:00, Opole
Kaplica ewangelicka, ul. Pasieczna 12
Nabożeństwo ekumeniczne
Przewodniczenie: ks. Wojciech Pracki (Parafia Ewangelicko-Augsburska w Opolu)
Kazanie: bp prof. Andrzej Czaja (rzymskokatolicki biskup opolski)

21 stycznia, niedziela, godz. 17:00, Kędzierzyn-Koźle
Kościół rzymskokatolicki pw. św. Mikołaja
Nabożeństwo ekumeniczne
Przewodniczenie: ks. Krzysztof Dziubek (Parafia Rzymskokatolicka św. Mikołaja w Kędzierzynie-Koźlu), kazanie: ks. Dariusz Dawid (Parafia Ewangelicko-Augsburska w Zabrzu)

22 stycznia, poniedziałek, godz. 17:00, Opole
Rzymskokatolicki kościół seminaryjno-akademicki, ul. Drzymały
Nabożeństwo ekumeniczne
Przewodniczenie: bp prof. Andrzej Czaja (rzymskokatolicki biskup opolski)
Kazanie: abp prof. Jerzy (Pańkowski) (prawosławny arcybiskup wrocławsko-szczeciński)

25 stycznia, czwartek, godz. 18:00, Opole-Metalchem
Kościół rzymskokatolicki pw. Chrystusa Króla, ul. Irydowa 23
Nabożeństwo ekumeniczne (oficjalne zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan)
Przewodniczenie i kazanie: bp prof. Andrzej Czaja (rzymskokatolicki biskup opolski)
Pozdrowienie: ks. Wojciech Pracki (Parafia Ewangelicko-Augsburska w Opolu)

18 lutego, niedziela, godz. 16:00, Dobrodzień
Kościół rzymskokatolicki pw. św. Marii Magdaleny
Nabożeństwo ekumeniczne
Przewodniczenie: ks. Mariusz Kleman (Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Marii Magdaleny w Dobrodzieniu)
Kazanie: pastor Mariusz Muszczyński

Poznań i okolice:

18 stycznia (czwartek), godz. 12.00

Fort VII

Modlitwa ekumeniczna

19 stycznia (piątek), godz. 18.00

Kościół Polskokatolicki św. Kazimierza, ul. Bydgoska 5

Kazanie: ks. Tadeusz Krasiejko (Kościół Polskokatolicki)

20 stycznia (sobota), godz. 18.00

Kościół Chrześcijan Baptystów Genesis, Osiedle Polan 100

Kazanie: pastor Piotr Wisełka (Kościół Zielonoświątkowy)

21 stycznia (niedziela), godz. 18.00

Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej, ul. Obozowa 5

Kazanie: pastor Piotr Wisełka (Kościół Zielonoświątkowy)

22 stycznia (poniedziałek), godz. 18.00

Kościół Zielonoświątkowy, ul. Grunwaldzka 55

Kazanie: ks. Marek Jański (Kościół Rzymskokatolicki)

25 stycznia (czwartek), godz. 18.00

Kościół Ewangelicko-Metodystyczny

Kazanie: ks. Maciej Kubiak (Kościół Rzymskokatolicki)

27 stycznia (sobota), godz. 18.00

Kościół Prawosławny św. Mikołaja, ul. Marcelińska 20

Kazanie: ks. Tomasz Siuda (Kościół Rzymskokatolicki)

29 stycznia (poniedziałek), godz. 10.00

Areszt Śledczy Poznań

Kazanie: pastor Robert Bożydaj (Kościół Chrześcijan Baptystów)

30 stycznia (wtorek), godz. 20.00

Kościół Rzymskokatolicki pw. św. Wojciecha, Wzgórze św. Wojciecha Nabożeństwo z kanonami z Taizé

Kazanie: ks. mitrat Paweł Minajew (Kościół Prawosławny)

13 lutego (wtorek), godz. 19.00

Kościół Rzymskokatolicki pw. św. Wojciecha, Wzgórze św. Wojciecha

Wieczernia ku czci św. Cyryla i św. Metodego

Celebruje ks. mitrat Paweł Minajew

Kazanie: bp Zdzisław Fortuniak

Śpiewa Męski Kameralny Zespół Śpiewu Cerkiewnego „Partes” pod dyrekcją Michała Łaszewicza

2 marca 2018 (piątek), godz.18.00

Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej, ul. Obozowa 5

Światowy Dzień Modlitwy – nabożeństwo ekumeniczne

Wronki, Zakład Karny

23 stycznia (wtorek), godz. 10.00

Kazanie: pastor Robert Bożydaj (Kościół Chrześcijan Baptystów)

Chojno, Kościół Rzymskokatolicki pw. Chrystusa Króla

23 stycznia (wtorek), godz. 17.30

Kazanie: ks. Mariusz Gajkowski (Kościół Polskokatolicki)

Tarnowo Podgórne, Kościół Rzymskokatolicki pw. Wszystkich Świętych

24 stycznia (środa), godz. 19.00

Kazanie: pastor Edward Ćwierz (Kościół Wieczernik z Kielc)

Pniewy, Kościół Rzymskokatolicki pw. św. Urszuli Ledóchowskiej

26 stycznia (piątek) – godz. 18.00

Kazanie: ks. Jan Ostryk (Kościół Ewangelicko-Metodystyczny)

 Tarnówko, Kościół Rzymskokatolicki pw. Matki Bożej Szkaplerznej (Parafia pw. św. Andrzeja Apostoła w Boruszynie)

28 stycznia (niedziela), godz. 15.00

Kazanie: ks. Marcin Liberacki (Kościół Ewangelicko-Augsburski)

Szczecin:

Czwartek, 18.01, godz. 18.00 – Kościół Ewangelicko-Augsburski, ul Energetyków 8,
Piątek, 19.01, godz. 18.30 – Bazylika pw. św. J. Chrzciciela, ul. Bogurodzicy 3a,
Sobota, 20.01, godz. 19.00 – Kościół pw. św. Jana Ewangelisty, ul Świętego Ducha 9,
Niedziela, 21.01, godz. 19.00 – Kościół pw. Świętej Rodziny, ul. Król. Kor. Polskiej 28,
Poniedziałek, 22.01, godz. 18.00 – Kościół Polskokatolicki, Plac św. Piotra i Pawła,
Wtorek, 23.01, godz. 18.00 – Kościół Prawosławny, ul. Zygmunta Starego 1,
Środa, 24.01, godz. 18.00 – Karmel pw. Miłości Miłosiernej, ul. Strzałowska 26b,
Czwartek, 25.01, godz. 19.00 – Bazylika Archikatedralna pw. św. Jakuba, ul. św. Jakuba 1, Uroczysta Liturgia Słowa pod przewodnictwem Księdza Biskupa, stanowiąca zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Śląsk:

18 stycznia, czwartek, 19.00, Katowice-Koszutka
Kościół rzymskokatolicki ojców oblatów, modlitwa z udziałem m.in. bp. Marka Szkudły i bp. Mariana Niemca z Kościoła ewangelicko-augsburskiego;

19 stycznia, piątek, 17.00, Katowice
Kościół ewangelicko-metodystyczny;

21 stycznia, niedziela,  17.00, Katowice
Kościół rzymskokatolicki NMP, centralne nabożeństwo pod przewodnictwem abp. Wiktora Skworca, kazanie wygłosi bp Marian Niemiec;

22 stycznia, poniedziałek, godz. 18:00, Katowice
Kaplica Wyższego Seminarium Duchownego

24 stycznia, środa, godz. 18:00, Katowice
Kościół baptystów

25 stycznia, czwartek, godz. 17:00, Goleszów
Kościół ewangelicko-augsburski
Kazanie: bp Roman Pindel (biskup diecezji bielsko-żywieckiej Kościoła Rzymskokatolickiego)

25 stycznia, czwartek, godz. 18:00, Sosnowiec
Kościół rzymskokatolicki św. Tomasza Apostoła

27 stycznia, sobota, godz. 15:00, Katowice-Panewniki
Bazylika rzymskokatolicka św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP
Ekumeniczne kolędowanie

Świdnica i okolice:

14 stycznia, niedziela, godz. 12:00, Witoszów Dolny
Kościół rzymskokatolicki
Msza św.
Kazanie: bp Ryszard Bogusz (Kościół Ewangelicko-Augsburski)

14 stycznia, niedziela, godz. 17:00, Świdnica
Cerkiew prawosławna św. Mikołaja
Nieszpory ekumeniczne
kazanie: bp Waldemar Pytel (Kościół Ewangelicko-Augsburski)

21 stycznia, niedziela, godz. 17:00, Świdnica
Katedra rzymskokatolicka
Nieszpory ekumeniczne
kazanie: bp Waldemar Pytel (Kościół Ewangelicko-Augsburski)

23 stycznia, wtorek, godz. 17:00, Świdnica
Ewangelicki kościół Pokoju
Nabożeństwo ekumeniczne
Kazanie: ks. prof. Jarosław Lipniak (Kościół Rzymskokatolicki)

25 stycznia, czwartek, godz. 7:00, Świdnica
Wyższe Seminarium Duchowne
Nabożeństwo ekumeniczne
Kazanie: ks. dr Piotr Nikolski (Kościół Prawosławny)

Trójmiasto:

18 stycznia, czwartek, godz. 18:00, Gdańsk
Kościół rzymskokatolicki św. Rafała Kalinowskiego, ul. Złota Karczma 24
Kazanie: bp prof. Marcin Hintz (Kościół Ewangelicko-Augsburski)

20 stycznia, sobota, godz. 17:00, Gdańsk
Cerkiew prawosławna św. Mikołaja, ul. Traugutta 45

21 stycznia, niedziela, godz. 18:00, Gdańsk
Kościół polskokatolicki Bożego Ciała, ul. 3 Maja 19

22 stycznia, poniedziałek, godz. 18:00, Gdańsk-Wrzeszcz
Kościół ewangelicko-metodystyczny – kaplica Emanuela, ul. Pniewskiego 8

23 stycznia, wtorek, godz. 18:00, Gdańsk
Centrum Ekumeniczne Sióstr Brygidek, ul. Polanki 124
Modlitwa o pokój

24 stycznia, środa, godz. 18:00, Sopot
Kościół ewangelicko-augsburski Zbawiciela, ul. Parkowa 5

Warmia i Mazury:

7 stycznia, niedziela, godz. 12:00, Rozogi
Kościół rzymskokatolicki św. Marii Magdaleny
Msza św.
Przewodniczy i kazanie: ks. Paweł Rabczyński, delegat ds. ekumenizmu w rzymskokatolickiej Archidiecezji Warmińskiej
Słowo pozdrowienia: ks. Alfred Borski, Parafia Ewangelicko-Augsburska w Szczytnie

14 stycznia, niedziela, godz. 10:30, Nidzica
Kościół ewangelicko-augsburski, ul. Zamkowa 3
Nabożeństwo Słowa Bożego
Przewodniczy: ks. Roland Zagóra, Parafia Ewangelicko-Augsburska w Nidzicy
Kazanie: ks. Paweł Rabczyński, delegat ds. ekumenizmu w rzymskokatolickiej Archidiecezji Warmińskiej

14 stycznia, niedziela, godz. 18:00, Bartoszyce
Kościół rzymskokatolicki św. Jana Ew. i Matki Boskiej Częstochowskiej, ul. Mazurska 27
Msza św. Przewodniczy i kazanie: ks. Paweł Rabczyński, delegat ds. ekumenizmu w rzymskokatolickiej Archidiecezji Warmińskiej
Słowo pozdrowienia: pastor Marek Orlicki, Zbór Kościoła Chrześcijan Baptystów w Bartoszycach

17 stycznia, środa, godz. 17:00, Ostróda
Kościół ewangelicko-metodystyczny, ul. Sienkiewicza 22
Nabożeństwo Słowa Bożego
Przewodniczy: ks. Wojciech Płoszek, Parafia Ewangelicko-Augsburska w Ostródzie
Kazanie: Ks. Andrzej Ciućkowski, Parafia Rzymskokatolicka św. Moniki w Kajkowie

20 stycznia, sobota, godz. 19:00, Frombork
Bazylika Mniejsza – katedra Kościoła Rzymskokatolickiego Wniebowzięcia NMP, ul. Katedralna 6
Ekumeniczny koncert kolęd
Moderator: ks. Jacek Wojtkowski, Parafia Rzymskokatolicka Wniebowzięcia NMP we Fromborku
Słowo wstępne: pastor Wojciech Gajewski, Zbór Zielonoświątkowy we Fromborku

21 stycznia, niedziela, godz. 18:00, Olsztyn
Bazylika Mniejsza – współkatedra Kościoła Rzymskokatolickiego św. Jakuba, ul. Staszica
Nabożeństwo Słowa Bożego
Przewodniczy: abp Józef Górzyński, rzymskokatolicki metropolita warmiński
Kazanie: ks. Paweł Hause, biskup-elekt diecezji mazurskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego

22 stycznia, poniedziałek, godz. 17:00, Ostróda
Kościół rzymskokatolicki św. Faustyny Kowalskiej, ul. Plebiscytowa 48
Nabożeństwo Słowa Bożego
Przewodniczy: ks. Władysław Szmul, Parafia Rzymskokatolicka św. Faustyny Kowalskiej w Ostródzie
Kazanie: ks. Wojciech Płoszek, Parafia Ewangelicko-Augsburska w Ostródzie

24 stycznia, środa, godz. 17:00, Ostróda
Zbór Kościoła Chrystusowego, ul. 1. Dywizji 5
Nabożeństwo
Przewodniczy: pastor Zbigniew Chojnacki, Zbór Kościoła Chrystusowego w Ostródzie
Kazanie: ks. Paweł Rabczyński, delegat ds. ekumenizmu w rzymskokatolickiej Archidiecezji Warmińskiej

Warszawa i okolice:

15 stycznia, poniedziałek, godz. 16:00
Wyższe Seminarium Duchowne rzymskokatolickiej Diecezji Warszawsko-Praskiej, ul. Mehoffera 2
Seminarium ekumeniczne „100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości – udział Kościołów w zachowaniu polskości i budowaniu państwa”
Wejście tylko z zaproszeniami

16 stycznia, wtorek, godz. 19:00
Kościół rzymskokatolicki Opatrzności Bożej – Wspólnota Chemin Neuf, Wesoła, ul. ks. Skargi 2, Warszawa-Wesoła

18 stycznia, czwartek, godz. 18:00
Kościół ewangelicko-reformowany, al. Solidarności 74

19 stycznia, piątek, godz. 18:00
Kaplica Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego, ul. Mokotowska 12

20 stycznia, sobota, godz. 18:00
Polskokatolicka katedra Św. Ducha, ul. Szwoleżerów 2

21 stycznia, niedziela, godz. 19:00
Kościół ewangelicko-augsburski Św. Trójcy, pl. Małachowskiego 1

22 stycznia, poniedziałek, godz. 18:00
Ośrodek Kościoła Chrześcijan Baptystów, ul. Szczytnowska 35–39

23 stycznia, wtorek, godz. 18:00
Prawosławna katedra św. Marii Magdaleny, al. Solidarności 52

24 stycznia, środa, godz. 18:00
Kościół starokatolicki mariawitów, ul. Wolska 186

25 stycznia, czwartek, godz. 17:30
Kościół rzymskokatolicki św. Marcina, ul. Piwna 9/11

27 stycznia, sobota, godz. 19:00
Kościół rzymskokatolicki św. Orione, ul. Lindleya 12
Spotkanie modlitewne Stowarzyszenia Pokoju i Pojednania „Effatha”

28 stycznia, niedziela, godz. 16:00
Rzymskokatolicka katedra św. Floriana, ul. Floriańska 3

3 lutego, sobota
Nabożeństwo dla obcokrajowców
Centrum Luterańskie, ul. Miodowa 21

2 marca, piątek
Światowy Dzień Modlitwy
Kościół starokatolicki mariawitów, ul. Wolska 186

Wrocław:

24 stycznia, godz. 17.00, Centrum Historii Zajezdnia – debata „Społeczny wymiar ekumenizmu”

28 stycznia, godz. 17.00, Ewangelicki Kościół Opatrzności Bożej, ul. Kazimierza Wielkiego 29,

29 stycznia, godz. 18.00

 

www.ekumenia.pl/diec/BPKEP