Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

To doroczne spotkanie jest bardzo ważne dla wszystkich konsekrowanych ponieważ podejmujemy aktualne, bieżące sprawy związane z życiem konsekrowanym i obecnością jego w Kościele – powiedział bp Jacek Kiciński CMF, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego podczas spotkania osób odpowiedzialnych za życie konsekrowane w diecezjach, które odbyło się 18 października w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski.

„To doroczne spotkanie jest bardzo ważne dla wszystkich konsekrowanych ponieważ podejmujemy aktualne, bieżące sprawy związane z życiem konsekrowanym i obecnością jego w Kościele. W tym roku pochylaliśmy się nad nowym rokiem duszpasterskim, którego tematem wiodącym będzie +Wielka Tajemnica Wiary+ czyli Eucharystia” – powiedział bp Kiciński.

W spotkaniu wzięli udział wszyscy wikariusze życia konsekrowanego w poszczególnych diecezjach, delegaci Komisji Wyższych Przełożonych Zakonnych oraz siostry referentki. W obradach wzięła również udział Komisja Episkopatu Polski ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego.

Uczestnicy spotkania wysłuchali kilku referatów, m.in. na temat jedności osób konsekrowanych w Kościele w ich różnorodności, implikacji liturgicznych w kontekście roku poświęconego Eucharystii, a także comiesięcznych skupień diecezjalnych sióstr zakonnych.

Na koniec spotkania odbyło się spotkanie Komisji Episkopatu Polski ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego. „W ramach tego spotkania zastanawialiśmy się nad obecnością osób konsekrowanych w Kościele dzisiaj, nad Listem na święto Ofiarowania Pańskiego na 2 lutego oraz nad tym, jak bardziej można promować życie konsekrowane w Polsce” – zaznaczył bp Kiciński.

BP KEP

Spotkanie osób odpowiedzialnych za życie konsekrowane w diecezjach - Warszawa, 19 X 2019 r.