Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

“Nie jesteś samotna wyspą” – pod takim hasłem odbyło się 12 grudnia 2020 roku  kolejne spotkanie dla młodzieży polonijnej, w ramach cyklu Kongres Młodzieży Polonijnej online.

W spotkaniu wzięło udział ok. 100 osób z Anglii, Australii, Białorusi, Francji, Grecji, Luksemburga, Niemiec, Polski, Portugalii, Szkocji, Stanów Zjednoczonych, Szwecji, Ukrainy, Uzbekistanu i Włoch.

Młodzież polonijna spotkała się po raz kolejny by tym razem pochylić się nad przykazaniem miłości bliźniego w przestrzeni społecznej, do czego zachęca ostatnia encyklika papieża Franciszka „Frattelli tutti”, a także różne problemy społeczne występujące w Polsce, i w innych krajach.  Wśród poruszanych tematów znalazły się: – tolerancja – równość – integracja ze środowiskiem, w którym żyjemy – obojętność – radykalizm.

Wprowadzeniem w tematykę spotkania i dyskusję na ten temat był wykład ks. dr hab. Marcina Kowalskiego (KUL) – “Biblijna miłość bliźniego – wolność, odpowiedzialność, tolerancja”. Uczestnicy Kongresu dzielili się także swoimi przeżyciami, problemami z jakimi się spotykają w swoich środowiskach oraz  refleksjami i propozycjami na przyszłość.

W programie znalazł się czas na wspólny śpiew i modlitwę, którą tym razem animowała grupa młodzieżowa KSM z Lublina.

Na zakończenie spotkania uczestnicy obejrzeli film przedstawiający zwyczaje i tradycje bożonarodzeniowe w różnych krajach świata oraz złożyli sobie życzenia.

Kongres Młodzieży Polonijnej online – “Spotkanie LIVE” odbywają się co 2 miesiące i są stałą formą kontaktu i duszpasterstwa młodych ze środowisk polonijnych z całego świata. Następne spotkanie odbędzie się 20 lutego 2021 roku.

www.emigracja.episkopat.pl